Ujawniono istnienie nieznanych nagrań rozmów pilotów Tu-154M. Ich treść poznamy niebawem

faktysmolensk.gov.pl

  

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz ujawnił, że we wrześniu udostępnione zostaną nieznane dotąd nagrania rozmów załogi Tu-154M. Jak wynika z zapowiedzi szefa resortu obrony nagrania rzucają istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej.
 

– My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać – tłumaczy minister Antoni Macierewicz na łamach „Rzeczpospolitej”.

Jednocześnie Antoni Macierewicz wyjaśnia, że do chwili udostępnienia nagrań nie może powiedzieć skąd udało się je uzyskać. Szef MON zapewnia jednak, że z materiałami będzie można zapoznać się jeszcze we wrześniu.

- To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię – mówi Antoni Macierewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Rzeczpospolita,niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odzyskali mieszkania wyłudzone przez oszustów

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/PhotoMIX-Company

  

Ofiary nieuczciwych pośredników kredytowych z Wielkopolski odzyskały wyłudzone od nich mieszkania. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu podała, że odzyskanie dwóch mieszkań było możliwe dzięki jej działaniom.

Nabywcą obu mieszkań była ta sama osoba, która wykorzystywała je jako zabezpieczenie kredytów hipotecznych zaciąganych w różnych bankach.

Rzecznik prasowy poznańskiej prokuratury okręgowej prok. Michał Smętkowski poinformował PAP w czwartek, że jedno z mieszkań odzyskało małżeństwo mieszkające w Baranowie w gm. Tarnowo Podgórne.

- Gabriela i Tadeusz S. borykali się z kłopotami finansowymi. Sytuację tę wykorzystało dwóch mężczyzn reprezentujących biuro finansowe i udzieliło im kilku prywatnych pożyczek po kilka tysięcy złotych. Następnie, wykorzystując niezaradność życiową małżonków i brak wiedzy prawniczej, namówili ich do podpisania umowy sprzedaży mieszkania. Wprowadzili ich w błąd, informując, że umowa ta będzie sporządzona tylko dla celów kredytu, który obiecali załatwić – podał rzecznik.

Sprawcy tłumaczyli, że po spłacie pożyczki nastąpi przeniesienie własności mieszkania z powrotem na małżonków. Sporządzenie umowy odbyło się w jednej z kancelarii notarialnych w Poznaniu. Rzecznik podał, że działająca w zmowie z mężczyznami notariusz odczytała tylko fragment umowy, w zasadzie ograniczając się do wskazania miejsca złożenia podpisów.

- Małżonkowie nie mieli świadomości, że dokonują sprzedaży swego mieszkania, lecz byli przekonani, że to tylko formalne zabezpieczenie pożyczki. Nie otrzymali przy tym sumy, za jaką, zgodnie z aktem notarialnym, dokonali sprzedaży mieszkania, które było dorobkiem ich życia i jedynym miejscem zamieszkania. Mieszkanie to zostało następnie sprzedane przez sprawców innej osobie – podał.

Rzecznik wyjaśnił, że gdy Prokuratura Okręgowa w Poznaniu uzyskała informację, że z mieszkania prowadzona jest egzekucja, wystąpiła do sądu o zwolnienie od egzekucji zajętej nieruchomości.

- W ten sposób udało się skutecznie zablokować działania komornika. Następnie prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Poznaniu z pozwem o uregulowanie stanu prawnego mieszkania zgodnie ze stanem rzeczywistym, podnosząc, iż zawarta umowa sprzedaży mieszkania była sprzeczna z ustawą i z tego powodu nieważna. Sąd Rejonowy w Poznaniu podzielił stanowisko prokuratora i małżonkowie odzyskali swoje mieszkanie – podał Smętkowski.

Utracone w podobny sposób mieszkanie odzyskała także właścicielka lokalu na os. Piastowskim w Poznaniu. Prokuratura również w tym przypadku wystąpiła do Sądu Rejonowego w Poznaniu z pozwem o uregulowanie stanu prawnego mieszkania zgodnie ze stanem rzeczywistym.

Smętkowski poinformował, że oba wyroki są prawomocne. Postępowanie karne przeciwko 40 osobom zajmującym się wyłudzeniami w podobny sposób mieszkań od różnych osób, w tym notariuszowi, toczy się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl