Ujawniono istnienie nieznanych nagrań rozmów pilotów Tu-154M. Ich treść poznamy niebawem

  

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz ujawnił, że we wrześniu udostępnione zostaną nieznane dotąd nagrania rozmów załogi Tu-154M. Jak wynika z zapowiedzi szefa resortu obrony nagrania rzucają istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej.
 

– My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać – tłumaczy minister Antoni Macierewicz na łamach „Rzeczpospolitej”.

Jednocześnie Antoni Macierewicz wyjaśnia, że do chwili udostępnienia nagrań nie może powiedzieć skąd udało się je uzyskać. Szef MON zapewnia jednak, że z materiałami będzie można zapoznać się jeszcze we wrześniu.

- To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię – mówi Antoni Macierewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Rzeczpospolita,niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwłoki chłopca znalezione w pobliżu węzła Pruszków. Prokuratura bada sprawę w kierunku zabójstwa

/ policja.pl

  

- Postępowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku zabójstwa - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, komentując sprawę znalezienia wczoraj w okolicach węzła Pruszków ciała dziecka.Podobnie jak wcześniej policja, tak i prokurator stwierdził, że wstępne ustalenia wskazują, że są to zwłoki poszukiwanego od 10 lipca 5-letniego Dawida.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka.

- Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid

- przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Prokurator Łukasz Łapczyński przekazał w niedzielę w TVP Info, że "wstępne i (...) w zasadzie pewne ustalenia wskazują, że jest to ciało Dawida".

Jak poinformował, "ustalenia poczynione w toku oględzin wskazują na to, że było to zabójstwo".

- W takim kierunku będzie prowadzone postepowanie przygotowawcze, które zostało zainicjowane wczoraj ujawnieniem zwłok dziecka

 - dodał.

Jednocześnie powiedział, że będą prowadzone czynności mające na celu pełną identyfikację zwłok.

- Z uwagi na dobro rodziny, dobro prowadzonych czynności nie przekazujemy informacji, w jaki sposób będzie to następowało

- zaznaczył. Wskazał, że możliwe jest m.in. okazanie najbliższym ciała czy ekspertyzy DNA.

- W tym zakresie też informacji - w jaki sposób to będzie wyglądało - nie przekazujemy. W szczególności nie przekazujemy, czy będą to czynności z udziałem rodziny

 - podkreślił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

[polecam:https://niezalezna.pl/280794-bedzie-sekcja-zwlok-znalezionego-chlopca-jest-nim-najprawdopodobniej-maly-dawidek]

- Wszystkie czynności w ramach tego postepowania będą zmierzały do dokładnego ustalenia okoliczności tego zdarzenia

 - zapewnił Łapczyński.

Wcześniej w rozmowie z PAP Łapczyński informował, że w sobotę około godz. 20 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Dodał, że ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Zapowiedział, że w poniedziałek ma się tam odbyć sekcja zwłok.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl