Niemcy kontra setki tysięcy imigrantów

  

Tylko w tym roku do Niemiec może przybyć nawet 300 tys. imigrantów-poinformował szef Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców.

Frank-Juergen Weise przyznał w wywiadzie dla niemieckiej gazety Bild am Sonntag, że jego biuro będzie miało kłopoty, jeżeli imigrantów będzie więcej. Weise jest jednak przekonany, że liczba nowo przybyłych pozostanie w planowanych szacunkach-podaje Reuters.

Ponad milion imigrantów z Bliskiego Wschodu, Afganistanu i Afryki przybyło do Niemiec tylko w zeszłym roku.

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że już ponad 390 tys. osób wystąpiło o azyl w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku. Nie jest jasne, jak wiele z nich przybyło do Niemiec w 2015 roku.

Niemcy starają się wykorzystać imigrantów na rynku pracy. Ale integracja imigrantów w społeczeństwie niemieckim "zajmie dużo czasu i będzie sporo kosztować"" - powiedział Weise
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Reuters
Tagi

Wczytuję komentarze...


Wkrótce trzy samoloty z Chin ze środkami ochrony

/ Twitter/ChludzinskiM

  

W najbliższych dwóch dniach do Polski przylecą trzy samoloty z Chiny ze środkami ochrony – przekazał na Twitterze prezes KGHM Polska Miedź SA Marcin Chludziński.

W Polskim Radiu 24 wyemitowano rozmowę z prezesem KGHM Polska Miedź Marcinem Chludzińskim. Z wpisu na Twitterze Polskiego Radia 24 wynika, że prezes Chludziński powiedział m.in., iż na wtorek i na środę "przygotowane są kolejne samoloty z transportem środków ochronnych z Chin. Łączna wartość tych transportów to 15 mln dolarów, czyli około 60 mln zł".

"Bez wsparcia pana prezydenta Andrzeja Dudy, jak i bez wsparcia rządu, nie bylibyśmy w stanie zadziałać w sprawie transportu środków ochronnych z Chiny" – głosi kolejny wpis na Twitterze Polskiego Radia 24.

Chwilę później Chludziński na swoim Twitterze napisał, "potwierdzam, póki co lądują 3 samoloty w najbliższych 2 dniach".

W zeszły czwartek, 26 marca, w komunikacie KGHM poinformował, że sprowadza z Chin sprzęt medyczny za ponad 15 mln dolarów. Wówczas też, jak podano, wylądował na warszawskim Okęciu specjalny samolot ze sprzętem medycznym. "To pierwszy z transportów lotniczych z pomocą finansowaną przez KGHM Polska Miedź SA" – poinformowało w czwartek 26 marca.

Wówczas też cytowany w komunikacie prezes KGHM wyjaśnił, że w ładowniach samolotów będzie łącznie 600 tys. masek medycznych, ponad 250 tys. kombinezonów, kilkadziesiąt tysięcy par gogli ochronnych oraz około 150 respiratorów. "Organizujemy kolejne loty, więc tego zaopatrzenia będzie znacznie więcej" – podkreślał wtedy Chludziński.

Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni i placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji władz państwowych, które zadecydują o jego dokładnym przeznaczeniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts