Rosja zarządza „pełną gotowość bojową”

  

W stan pełnej gotowości bojowej postawione zostały rosyjskie wojska w trzech okręgach oraz Flota Północna. Jak zapewnia szef resortu obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu, cała sytuacja związana jest z „kontrolą stanu gotowości”.

Jak informuje agencja RIA Nowosti nagle w stan pełnej gotowości bojowej postawiono żołnierzy z okręgów: północnego, zachodniego i centralnego. Ponadto w stan gotowości postawiono również całą Flotę Północną.

Zgodnie z oficjalnymi komunikatami Kremla postawienie wojsk w stan gotowości bojowej odbywa się na osobiste polecenie Władimira Putina.

Siergiej Szojgu zapewnia, że attache wojskowi obcych państw będą informowani o trwającej kontroli ośrodków dowodzenia i sił powietrznodesantowych, która ma zakończyć się 31 sierpnia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Ria Nowosti,defence24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podrobiona odzież na bazarze w Słubiach

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

1,5 tys. sztuk podróbek markowej odzieży o szacunkowej wartości blisko 210 tys. zł znaleźli strażnicy graniczni na bazarze w Słubicach (Lubuskie). Do sprawy zatrzymano trzy osoby - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Kilkaset bluz, dziesiątki koszulek, spodni i kurtek z logami znanych marek na trzech stanowiskach oferowali w Słubicach obywatele Bułgarii oraz Polak, którzy zostali zatrzymani podczas kontroli przeprowadzonej przez naszych funkcjonariuszy pod koniec listopada

– powiedziała Konieczniak.

Dodała, że produkty wyglądały na oryginalne, jednak zostały wykonane z materiałów bardzo niskiej jakości. By potwierdzić, że chodzi o podróbki strażnicy graniczni musieli skontaktować się z właścicielami bezprawnie wykorzystanych znaków firmowych. Po kilku dniach takie potwierdzenie otrzymali.

Zgodnie z prawem o własności przemysłowej za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi do dwóch lat więzienia, a w przypadku uczynienia przez sprawcę z tego procederu stałego źródła utrzymania nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Straż graniczna, KAS i policja cyklicznie prowadzą kontrole na lubuskich targowiskach i bazarach, by ukrócić proceder związany z handlem podróbkami. Nadal jednak nie brakuje osób, które wbrew prawu chcą na tym zarobić

– dodała Konieczniak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl