Lewak przeprasza polską zawodniczkę. Pisał pod wpływem „hejtu” i „frustracji”

  

Lewacy atakowali Joannę Jóźwik, biegaczkę, która podczas igrzysk w Rio de Janeiro zajęła piąte miejsce. Wszystko zaczęło się od wpisu rozjuszonego homoseksualisty. Teraz się kaja. Przeprasza i przyznaje, że jego słowa pisane były pod wpływem „zwiększającej się liczby hejtu” oraz „frustracji wynikającej z tego, że przez 48 godzin nie miała pani czasu zająć stanowiska”.

Polka w biegu na 800 metrów podczas igrzysk w Rio de Janeiro zajęła piąte miejsce. Na podium stanęły trzy zawodniczki z Afryki, które mają podobny do męskiego, bardzo wysoki poziom testosteronu. Przez wiele lat złota medalistka Caster Semenyi z RPA miała tak wysoki poziom tego hormonu, że można było ją porównać do jej kolegów z reprezentacji. Do tego tematu nawiązała Jóźwik. I wywołała burzę wśród lewaków. Byli wściekli. „Takie rasistowskie, seksistowskie teksty powinny dyskwalifikować” – napisał na Twitterze wściekły homoseksualista.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Babochłopy wzięły złoto. Sportowy świat zastanawia się nad płcią medalistek w biegu na 800 m

Ruszyła lawina nienawistnych komentarzy. Jóźwik wróciła do Polski. Do sprawy odniosła się na Facebooku. Wyjaśniła od razu, że nie posiada konta na Twitterze, gdzie rzekomo miała zamieszczać agresywne wpisy.
 
Napisała, że „Semenya, Niyonsaba i Wambui uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich zgodnie z obowiązującymi zasadami i regułami i zgodnie z nimi zdobyły medale olimpijskie”. Jednocześnie zaznaczyła, że „są to zasady wzbudzające kontrowersje i powinny zostać poddane weryfikacji”.

„Pozwoliłam sobie wyrazić zdanie na ten temat, do którego mam prawo

– podkreśliła.
 
Odniosła się również do wpisu lewaka:

Każdy kto mnie chociaż odrobinę zna, wie doskonale, że jestem osobą otwartą na wszystkich ludzi i mam wielu przyjaciół w rożnych krajach na całym świecie, a wszelkie dyskryminacje są mi zupełnie obce”

– napisała Polka.

Przeprosiła za wpisy, które zamieszczał ktoś podszywający się pod nią na Twitterze. I dodała na koniec:
 

„Sport jest piękny dlatego, że jeżeli podchodzimy do niego uczciwie, wszyscy jesteśmy równi. Tym, co powinno wpływać na wyniki, jest praca włożona w treningi, talent i odrobina szczęścia. Jestem bardzo zadowolona z mojego wyniku w finale olimpijskim i tego się trzymajmy! J”.Do tablicy został wywołany homoseksualista, który bezpardonowo zaatakował polską biegaczkę. Usprawiedliwiał się i tłumaczył, że chce odwołać rzeczy, które napisał o Jóźwik.
 

„Jeśli poczuła się pani niektórymi moimi stwierdzeniami urażona, to przepraszam - były pisane pod wpływem emocji spowodowanych zwiększającą się liczbą hejtu, jaki dostawałem i frustracji wynikającej z tego, że przez 48 godzin nie miała pani czasu zająć stanowiska”

– usprawiedliwiał się.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tarcza Antykryzysowa: Nowe propozycje prezydenta! Dotyczą m.in. składek ZUS

Andrzej Duda / screen z TVP Info

  

Prezydent Andrzej Duda zaproponował stronie rządowej dwa nowe rozwiązania do tzw. tarczy antykryzysowej. Dotyczą one m.in. zwolnienie ze składek na ZUS na trzy miesiące dla wszystkich przedsiębiorców. "Znalazło to akceptację pana premiera Morawieckiego i pani wicepremier Emilewicz" - powiedział prezydent.

Jak przyznał prezydent podczas krótkiego briefingu prasowego, prowadzono dziś konsultacje do zmian, które mogły by być wprowadzone do tarczy antykryzysowej. Rozmawiano także o spotkaniach z przedsiębiorcami z branży tekstylnej. Andrzej Duda miał też swoje propozycje dla rządu:

- Przedstawiłem panu premierowi dwie propozycje, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców. Znalazło to akceptację pana premiera Morawieckiego i pani wicepremier Emilewicz. Po pierwsze żeby wszyscy przedsiębiorcy zwolnieni zostali z płacenia składek na ZUS na okres 3 miesięcy, a druga - żeby przepisami tarczy antykryzysowej zostali objęci także wszyscy przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli swoją działalność przed 1 marca 2020 roku, czyli w takim czasie, kiedy trudno było stwierdzić to, że tak straszny kryzys nas dotknie

- poinformował. 

Padł również apel do marszałka Senatu:

- Apeluję do pana marszałka Grodzkiego, żeby Senat jak najszybciej zajął się przepisami pomagającymi przedsiębiorcom

- powiedział Duda. 

- Te rozwiązania nazywane tarczą antykryzysową będą modyfikowane w zależności od potrzeb. Chcę zapewnić, że zarówno ja jak i strona rządowa czynimy wszystko, aby te rozwiązania pomogły zachować miejsca pracy i pomogły przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas

- dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts