Polskie tytuły na festiwalu w Locarno

Trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy w szwajcarskim Locarno. W programie 67. edycji imprezy znajdzie się wiele polskich tytułów - m.in. długo wyczekiwany film Jana P.

mat.pras.
Trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy w szwajcarskim Locarno. W programie 67. edycji imprezy znajdzie się wiele polskich tytułów - m.in. długo wyczekiwany film Jana P. Matuszyńskiego  "Ostatnia Rodzina", który powalczy w Konkursie Głównym o Złotego Lamparta.  Festiwal potrwa do 13 sierpnia.

Tegoroczną  sekcję First Look zdominowało polskie kino - publiczność w Locarno zobaczy m.in. filmy Filipa Bajona „Kamerdyner” oraz Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze „Ptaki śpiewają w Kigali”.

Polskie produkcje znalazły się także m.in. w programie konkursowego Tygodnia Krytyki Filmowej. Jednak najdłużej wyczekiwaną jest "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego opowiadająca o losach rodziny Beksińskich. W rolę słynnego malarza wcielił się Andrzej Seweryn, a jego syna zagra Dawid Ogrodnik. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra i Zofia Perczyńska.  

„Ostatnia rodzina” znalazła się w Konkursie Głównym w gronie 17 tytułów, z którymi powalczy o Złotego Lamparta.

Polska premiera filmu zapowiadana jest na 30 września.

 

 Źródło: www.pisf.pl,niezalezna.pl

#Locarno #Ostatnia Rodzina #Bajon #Matuszynski #Kos-Krauze #Beksinscy

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo