BOR o incydencie w drodze papieża na Wawel

  

Podczas wczorajszego przejazdu Papieża na Wawel miał miejsce drobny incydent. Argentyński duchowny przedostał się przez ogrodzenie zabezpieczające i podbiegł do papamobile. - Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu ten swoisty test na czujność zdali bez zarzutu, dyskretnie neutralizując zagrożenie i przekazując rozemocjonowanego wiernego Policji - napisało BOR. 

Biuro Ochrony Rządu podsumowało pierwszy dzień wizyty Papieża Franciszka w Polsce. 

Papież Franciszek z chwilą postawienia pierwszego kroku na lotnisku im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice, został objęty ochroną funkcjonariuszy BOR. 


- Pierwszy dzień wizyty Papieża Franciszka upłynął pod znakiem bezpieczeństwa i pełnej kontroli ze strony Biura Ochrony Rządu. Wszystkie elementy skomplikowanego mechanizmu zabezpieczenia są realizowane w sposób perfekcyjny

- czytamy na stronie BOR. 

Odnosząc się do podbiegnięcia księdza do papamobile, Biuro napisało:

Sytuacja została opanowana bez spowolnienia lub zakłócenia przejazdu kolumny specjalnej BOR.

 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bor.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pociąg Moskwa-Nicea zawieszony

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ministerstwo transportu Rosji poinformowało o zawieszeniu od 4 marca pociągów z Moskwy do Nicei we Francji. We Włoszech, gdzie jest najwięcej w Europie przypadków zarażeń koronawirusem, pociąg zatrzymuje się m.in. w Weronie, Mediolanie i Genui.

Resort zakomunikował, że połączenie kolejowe będzie zawieszone do odwołania, w ramach szerszych środków mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa w Rosji.

Oprócz Włoch, pociąg przejeżdża przez Białoruś, Polskę, Czechy, Austrię i Monako. Linia obsługiwana jest przez spółkę podległą Rosyjskim Kolejom Żelaznym (RŻD) i kursuje raz w tygodniu, odjeżdżając z Moskwy w czwartki, a z Nicei w niedziele.

We Włoszech do 14 wzrosła liczba zgonów w wyniku epidemii, a liczba osób zarażonych nowym koronawirusem do 528 - poinformował wcześniej włoski szef Obrony Cywilnej i rządowy komisarz ds. kryzysu, Angelo Borrelli. Na całym świecie koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, a liczba potwierdzonych przypadków zarażenia wynosi około 80 tys., w zdecydowanej większości w Chinach. Wirus rozprzestrzenił się w ponad 50 innych krajach.

3 lutego zostało zawieszone połączenie kolejowe między Rosją a Chinami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts