O co pytali dziennikarze TVN i "GW" po spotkaniu Duda-Cameron? O Trybunał

Dziennikarze TVN, "Gazety Wyborczej" i portalu gazeta.pl pokazali dziś "klasę". Po spotkaniu Andrzeja Dudy z Davidem Cameronem na briefingu wystąpił prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Dziennikarze TVN, "Gazety Wyborczej" i portalu gazeta.pl pokazali dziś "klasę". Po spotkaniu Andrzeja Dudy z Davidem Cameronem na briefingu wystąpił prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Ze strony przedstawicieli wyżej wymienionych mediów usłyszał pytania o... Trybunał Konstytucyjny.

Reporterzy Polskiego Radia pytali np. o spotkanie Andrzeja Dudy z prezydentem Łotwy, a dokładniej o liczebny udział polskich żołnierzy w batalionie, który będzie rozlokowany w tym kraju. Dziennikarz RMF FM chciał się dowiedzieć, czy bataliony NATO w Polsce mogą być zredukowane, gdyby Rosja złagodziła swoją agresywną politykę. Krzysztof Szczerski wyczerpująco odpowiadał na te interesujące pytania.

Ale dziennikarze TVN, "Gazety Wyborczej" i portalu gazeta.pl pytali tylko o... Trybunał Konstytucyjny. Wysłanniczka TVN zadała pytanie o słowa Baracka Obamy na temat TK. Niemal identyczne pytanie sformułowała dziennikarka "Gazety Wyborczej" Justyna Dobrosz-Oracz. Na szczęście Krzysztof Szczerski wykazał się zdrowym podejściem do tak absurdalnego zachowania i żartobliwie skwitował propagandowe wysiłki reporterów.

Wobec kolejnego pytania - zadanego przez dziennikarza portalu gazeta.pl - prezydencki minister był jednak bezsilny. Ten zapytał bowiem Szczerskiego, czy Polska mogła wywalczyć więcej niż jeden batalion NATO, gdyby nie... kryzys konstytucyjny w Polsce. Po zadaniu pytania dziennikarz - jakby mając świadomość swojego blamażu - zaznaczył, że jest to pytanie "serio". Wywołało to szeroki uśmiech na twarzy Krzysztofa Szczerskiego. Minister cierpliwie wytłumaczył przedstawicielowi gazeta.pl, że decyzje o rozmieszczeniu batalionów w Polsce i krajach bałtyckich to efekt długotrwałego procesu, który zaczął się zaraz po zakończeniu ostatniego szczytu NATO w Newport. 

Wcześniej - przed częścią poświęconą pytaniom od dziennikarzy - Krzysztof Szczerski skomentował dotychczasowy przebieg obrad Szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podkreślił, że szczyt został bardzo profesjonalnie przygotowany przez organizatorów: 

- Wszystkie delegacje podkreślają, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Potwierdzam, że prezydent Andrzej Duda jest zadowolony z rezultatów szczytu, z tych wszystkich decyzji, które zapadły.


Prezydencki minister poinformował też, że w czasie wczorajszej kolacji przywódców odbyła się bardzo długa dyskusja nt. relacji z Rosją. Zdaniem Szczerskiego zgromadzeni w Warszawie sojusznicy potwierdzają, że spójność Sojuszu i wspólna strategia na zagrożenia jest możliwa. Na koniec Krzysztof Szczerski zaznaczył, że Polska zakończy szczyt Sojuszu silnie wzmocniona.  
 
Minister Szczerski przypomniał też, że obok sesji plenarnych odbywają się spotkania bilateralne. Rozmowa z premierem Davidem Cameronem dotyczyła sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii. Mamy ze strony premiera Camerona potępienie aktów nietolerancji wobec Polaków - stwierdził.

- Prezydent Andrzej Duda docenia też hołd złożony przez prezydenta Ukrainy Petro Poroszenkę ofiarom ludobójstwa UPA dokonanego na Polakach zamieszkujących Kresy – dodał Szczerski. - Polska nie tylko wychodzi jako kraj wzmocniony przez sojuszniczą aktywność, ale także ma swój udział w tym działaniu sojuszu na rzecz pokoju i bezpieczeństwa.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Krzysztof Szczerski #TVN

wg,Roman Andrzej Stańczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo