​Kijowski pobił rekord hipokryzji! Wspiera akcję „skutecznego egzekwowania alimentów”

Od ponad pół roku wiadomo, że lider tzw. Komitetu Obrony Demokracji nie wywiązywał się jak należy z obowiązku płacenia alimentów – dług urósł ogromny.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Od ponad pół roku wiadomo, że lider tzw. Komitetu Obrony Demokracji nie wywiązywał się jak należy z obowiązku płacenia alimentów – dług urósł ogromny. Mateuszowi Kijowskiemu nie przeszkadza to jednak w popieraniu kobiet, które – uwaga! – domagają się skutecznego egzekwowania alimentów…

W Warszawie odbył się po raz pierwszy „Marsz godności – Protest kobiet”. Organizatorzy zapowiadali, że będą maszerować w obronie praw kobiet, prawa do samostanowienia, prawa do wolności, do opieki zdrowotnej, do sprawiedliwego sądu – tak naprawdę wszystkich praw, które gwarantuje kobietom Konstytucja. Manifestacja odbyła się pod hasłem „Prawa człowieka prawami kobiet”.

Na plakacie zapowiadającym wydarzenie, wymieniono szereg żądań. Domagano się m.in. „sprawiedliwych kar dla gwałcicieli”, „równości i poszanowania godności kobiet” oraz „skutecznego egzekwowania alimentów”.

Ciekawie robi się przy ostatnim z żądań. Jest ono oczywiście jak najbardziej słuszne i godne poparcia, ale ważne też, kto taki postulat popiera. Na tym samym, zapowiadającym marsz plakacie, podano również patronów demonstracji. Wśród nich znalazło się m.in. stowarzyszenie „Stop gwałtom”. A kto był jednym z inicjatorów powstania stowarzyszenia, a nawet został jego przewodniczącym? W ostatnim czasie chyba najbardziej znany w Polsce alimenciarz – Mateusz Kijowski.


Przypominamy, pod koniec ubiegłego roku „Super Express” ujawnił, że samozwańczy „obrońca demokracji” zalegał z alimentami na dzieci, a zaległe świadczenia bezskutecznie próbował ściągnąć komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Pruszkowie. Wtedy dług wynosił aż 83,3 tys. zł. Do tego dochodziły jeszcze odsetki i opłaty egzekucyjne. W sumie Kijowski miał wtedy do spłaty grubo ponad 100 tys. zł. Jak ustalił wówczas „SE”, w listopadzie lider KOD wpłacił 1000 zł, w grudniu 1210 zł.

Ile w obliczu podanych faktów warte jest zatem poparcie Kijowskiego dla skutecznego egzekwowania alimentów? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie… 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Marsz godności #Mateusz Kijowski #alimenty #Mateusz Kijowski alimenty #Kijowski alimenty

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo