Polska reprezentacja zremisowała w Krakowie z Litwą 0:0 w ostatnim meczu sprawdzającym przed Euro 2016. We wtorek nasi piłkarze lecą do Francji. Do pierwszego meczu z Irlandią Północną, który zostanie rozegrany 12 czerwca, będą przygotowywać się w swojej bazie w La Baule.

Spotkanie Polaków z Litwinami rozbudziło oczekiwania naszych kibiców. Po przegranym meczu z Holandią liczyli na zwycięstwo biało-czerwonych. Niestety, na murawie krakowskiego stadionu nie działo się zbyt wiele. W pierwszej połowie Polacy oddali siedem strzałów. Cztery były niecelne, trzy zablokowane. Żaden nie poszybował w światło bramki Emilijusa Zubasa.

W drugiej połowie bliski trafienia był Kuba Błaszczykowski, ale piłka trafiła w słupek. Był też piękny rajd Bartosza Kapustki przez pół boiska, zakończony podaniem do Sławomira Peszki. Następnie piłka po rykoszecie trafiła do bramki Zubasa. Niestety, z gola cieszyliśmy się tylko przez moment – nie został uznany, bo wcześniej sędzia odgwizdał rzut wolny dla Litwy.

Kilka groźnych sytuacji stworzyli Litwini – interweniować musiał już w czternastej sekundzie meczu Łukasz Fabiański. W drugiej połowie mocny strzał obronił Artur Boruc.

Najbardziej docenionym przez polskich kibiców zawodnikiem został Kamil Grosicki – faktycznie dał z siebie wiele. Kiedy schodził z boiska, skandowano jego imię.


Składy:

Polska: Łukasz Fabiański (Artur Boruc) – Bartosz Kapustka, Kamil Glik (Bartosz Salamon), Thiago Cionek, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Krychowiak (Piotr Zieliński), Krzysztof Mączyński (Tomasz Jodłowiec), Jakub Błaszczykowski (Artur Jędrzejczyk), Filip Starzyński, Kamil Grosicki (Sławomir Peszko), Arkadiusz Milik.

Litwa: Emilijus Zubas – Rolandas Baravykas (Vaidas Slavickas), Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkunas, Georgas Freidgeimas, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka (Dovydas Norvilas), Mantas Kuklys (Simonas Paulius), Arturas Zulpa (Donatas Kazlauskas), Fiodor Cernych (Nerijus Valskis), Lukas Spalvis.

Żółte kartki:
Polska: Grzegorz Krychowiak
Litwa: Rolandas Baravykas, Georgas Freidgeimas, Dovydas Norvilas, Egidijus Vaitkunas
Sędzia: Filip Glova

Nasza reprezentacja wyleci do Francji we wtorek. Do pierwszego meczu z Irlandią Północną (12 czerwca) Polacy będą przygotowywać się w swojej bazie w La Baule. Później zagrają z Niemcami (16 czerwca), a następnie z Ukrainą (21 czerwca).