Znamy szczegóły rządowego programu „Mieszkanie+”. ZOBACZ GŁÓWNE ZAŁOŻENIA

  

Premier Beata Szydło ogłosiła start programu mieszkaniowego Mieszkanie+. Szefowa rządu zaprezentowała szczegóły i podstawowe założenia programu. Wiadomo już, że nie zostanie określona żadna granica wieku osób mogących starać się o udział w programie. Priorytetowo traktowane mają być rodziny wielodzietne, natomiast rząd zapowiada również możliwość uczestnictwa w programie osób już posiadających mieszkanie, a chcących oszczędzić na zakup lub remont nieruchomości na tzw. subkontach mieszkaniowych.

- Ten program, po programie „500+”, który jak państwo wiecie jest już realizowany jest programem, który wpisujemy w priorytet wspierania polskich rodzin. Czego obecnie potrzebuje człowiek planujący założenie rodziny? Przede wszystkim stabilnej pracy, godnych zarobków i mieszkania właśnie. Cieszę się, że mogę dziś przedstawić kolejny program naszego rządu, który jest realnym wsparciem dla rodzin – mówiła premier Beata Szydło.


Premier zapowiedziała utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego. Zgodnie z założeniami, Skarb Państwa miałby przekazywać grunty należące do Skarbu Pańśtwa, dzięki czemu mieszkania tam budowane byłyby tańsze. Czynsz za wynajem takich mieszkań miałby wynosić ok 10-20 zł za metr kwadratowy. Program „Mieszkanie+” zakłada również możliwość dojścia do własności wynajmowanego przez określony czas mieszkania.

- W tym programie, który jest dostępny w każdym regionie Polski i dedykowanym do wszystkich Polaków postanowiliśmy uwzględnić sytuację różnych grup Polaków. Zarówno tych, którzy mają dochody bardzo niskie, ale bardzo poważnie traktujemy też klasę średnią – mówiła premier Szydło.


Beata Szydło podkreślała, że bardzo często, wielu młodych ludzi ma w miarę dobre zarobki, jednak mimo wszystko nie stać ich na kupno mieszkania, lub nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej.

- Założeniem w Funduszu Mieszkaniowym jest to, że jest to program powszechny. Nie wprowadzamy granicy wieku. Oczywiście zapewne będzie kolejka, ludzie oczekując na mieszkanie będą ustawiali się w kolejce - będą określone kryteria, kto te mieszkania kiedy może uzyskać. Będą premiowane rodziny wielodzietne. Będą brane pod uwagę dochody. To będzie wpływało wyłącznie na okres oczekiwania na mieszkanie – tłumaczyła premier Szydło.


Dodatkowo program „Mieszkanie+” stwarza możliwość oszczędzania ze specjalną premią w celu budowy domu, lub na potrzeby remontowe.

- Stwarzamy możliwość, żeby powstały subkonta mieszkaniowe, gdzie Polacy odkładaliby oszczędności, uzupełniane przez premie, które dawałoby państwo – mówiła premier Szydło. 

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,premier.gov.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kim jest Jo Swinson? Twierdzi, że zatrzyma brexit

zdjęcie ilustracyjne / stux; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

39-letnia Jo Swinson została wybrana na nową liderkę brytyjskich proeuropejskich Liberalnych Demokratów. Jest pierwszą w historii kobietą na tym stanowisku. Zapowiada „walkę życia” przeciwko planowanemu wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W głosowaniu wśród członków partii Swinson pokonała byłego ministra ds. energii i zmian klimatu w koalicyjnym rządzie premiera Davida Camerona, Eda Daveya, zdobywając aż 63 proc. z 76,4 tys. oddanych głosów. Jest pierwszą w historii osobą urodzoną w latach 80., która stanęła na czele któregokolwiek z największych brytyjskich ugrupowań politycznych.
 
Nowa szefowa liberałów zapowiedziała w pierwszym przemówieniu na nowym stanowisku, że jest „gotowa na walkę życia” w celu zatrzymania procesu opuszczania Wspólnoty. Jak oceniła, krytykowana przez niektórych polityków idea liberalizmu „żyje i rozkwita w obliczu nacjonalizmu, populizmu i katastrofy brexitu”.
 
Stoję przed wami nie tylko jako liderka Liberalnych Demokratów, ale jako kandydatka na stanowisko premiera. Moje ambicje dotyczące naszej partii, ruchu i kraju nie mają ograniczeń. Jestem gotowa poprowadzić moje ugrupowanie do wyborów i zwyciężyć.
- podkreśliła.
 
Jo Swinson oceniła jednocześnie, że faworyt do objęcia urzędu premiera Wielkiej Brytanii, były minister spraw zagranicznych Boris Johnson, „nie nadaje się na szefa rządu”.
 
Zatrzymanie Borisa i brexitu jest moim pierwszym priorytetem jako liderki. Ta praca zaczyna się od zwycięstwa w (zaplanowanych na 1 sierpnia – przyp. red.) wyborach uzupełniających w Brecon i Radnorshire (...), osłabieniu cienkiej większości parlamentarnej Johnsona i przybliżeniu nas o krok do powstrzymania wyjścia z UE.
- zapowiedziała.
 
Liderka Liberalnych Demokratów zaapelowała także do posłów rządzącej Partii Konserwatywnej i opozycyjnej Partii Pracy o wspólną walkę przeciwko „nacjonalizmowi i populizmowi”, zapewniając, że „jej drzwi są zawsze otwarte”.

Nadeszła pora na wspólną pracę, a nie plemienne zachowania.
- przekonywała.
 
Liberalni Demokraci mają 12 posłów i są najbardziej proeuropejskim ugrupowaniem na brytyjskiej scenie politycznej. W ostatnich miesiącach poparcie tej partii znacząco wzrosło. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego zajęła drugie miejsce z poparciem 20 proc. Wyborców, tuż za za eurosceptyczną Partią Brexitu, ale przed obu największymi ugrupowaniami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl