Znamy szczegóły rządowego programu „Mieszkanie+”. ZOBACZ GŁÓWNE ZAŁOŻENIA

  

Premier Beata Szydło ogłosiła start programu mieszkaniowego Mieszkanie+. Szefowa rządu zaprezentowała szczegóły i podstawowe założenia programu. Wiadomo już, że nie zostanie określona żadna granica wieku osób mogących starać się o udział w programie. Priorytetowo traktowane mają być rodziny wielodzietne, natomiast rząd zapowiada również możliwość uczestnictwa w programie osób już posiadających mieszkanie, a chcących oszczędzić na zakup lub remont nieruchomości na tzw. subkontach mieszkaniowych.

- Ten program, po programie „500+”, który jak państwo wiecie jest już realizowany jest programem, który wpisujemy w priorytet wspierania polskich rodzin. Czego obecnie potrzebuje człowiek planujący założenie rodziny? Przede wszystkim stabilnej pracy, godnych zarobków i mieszkania właśnie. Cieszę się, że mogę dziś przedstawić kolejny program naszego rządu, który jest realnym wsparciem dla rodzin – mówiła premier Beata Szydło.


Premier zapowiedziała utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego. Zgodnie z założeniami, Skarb Państwa miałby przekazywać grunty należące do Skarbu Pańśtwa, dzięki czemu mieszkania tam budowane byłyby tańsze. Czynsz za wynajem takich mieszkań miałby wynosić ok 10-20 zł za metr kwadratowy. Program „Mieszkanie+” zakłada również możliwość dojścia do własności wynajmowanego przez określony czas mieszkania.

- W tym programie, który jest dostępny w każdym regionie Polski i dedykowanym do wszystkich Polaków postanowiliśmy uwzględnić sytuację różnych grup Polaków. Zarówno tych, którzy mają dochody bardzo niskie, ale bardzo poważnie traktujemy też klasę średnią – mówiła premier Szydło.


Beata Szydło podkreślała, że bardzo często, wielu młodych ludzi ma w miarę dobre zarobki, jednak mimo wszystko nie stać ich na kupno mieszkania, lub nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej.

- Założeniem w Funduszu Mieszkaniowym jest to, że jest to program powszechny. Nie wprowadzamy granicy wieku. Oczywiście zapewne będzie kolejka, ludzie oczekując na mieszkanie będą ustawiali się w kolejce - będą określone kryteria, kto te mieszkania kiedy może uzyskać. Będą premiowane rodziny wielodzietne. Będą brane pod uwagę dochody. To będzie wpływało wyłącznie na okres oczekiwania na mieszkanie – tłumaczyła premier Szydło.


Dodatkowo program „Mieszkanie+” stwarza możliwość oszczędzania ze specjalną premią w celu budowy domu, lub na potrzeby remontowe.

- Stwarzamy możliwość, żeby powstały subkonta mieszkaniowe, gdzie Polacy odkładaliby oszczędności, uzupełniane przez premie, które dawałoby państwo – mówiła premier Szydło. 

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,premier.gov.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znów niespokojnie w Tbilisi

/ https://www.youtube.com/watch?v=CFSONrcrJI8

  

Siły specjalne policji w Tbilisi użyły dzisiaj po południu armatek wodnych i gazu łzawiącego, by rozproszyć demonstrantów blokujących gmach parlamentu Gruzji. Według telewizji Rustawi-2 policji udało się odblokować jedno z zapasowych wejść do budynku.

Obecnie policyjne siły specjalne koncentrują się na odblokowaniu głównego wejścia do parlamentu, jednocześnie rozpraszając demonstrantów znajdujących się na alei Rustawelego i likwidując ich namioty. Według mediów kilku protestujących w tłumie straciło przytomność.

Gruziński parlament nie wznowił dzisiaj prac, gdyż od niedzieli trwała blokada gmachu. Demonstranci zablokowali ulice w stolicy Gruzji, a później rozbili namioty wokół budynku parlamentu i zablokowali trzy wejścia. Twierdzą, że otworzą wejścia, które zamknęli łańcuchami z kłódkami, tylko wtedy, gdy deputowani zgromadzą się, aby omówić możliwość rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych według nowej ordynacji, w systemie proporcjonalnym, a nie - jak dotychczas - w systemie mieszanym.

Dzisiaj rano trzech deputowanych usiłowało dostać się do parlamentu, lecz nie zostało przepuszczonych przez demonstrantów. Protestujący wpuszczali do środka jedynie pracowników administracji parlamentu.

Mer Tbilisi, sekretarz rządzącej partii Gruzińskie Marzenie Kacha Kaładze zapowiedział dzisiaj na briefingu, że jego ugrupowanie nie zamierza zmieniać obowiązującej w kraju ordynacji wyborczej. Odrzucił tym samym ideę przeprowadzenia w kraju przedterminowych wyborów. Potwierdził, że wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie - jesienią 2020 roku.

Liderzy opozycji zapowiedzieli, że nie bacząc na próby władz rozprawienia się z nimi, pikietowanie parlamentu będzie trwało dalej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl