​Podpisano porozumienie. Zaczyna działać Polska Grupa Górnicza

  

W obecności premier Beaty Szydło podpisano porozumienie w sprawie rozpoczęcia działalności Polskiej Grupy Górniczej. – Porozumienie które zostaje podpisane daje szansę. Ono nie rozwiązuje wszystkich problemów, ono jest początkiem drogi. To co będzie dalej, zależy od dalszej odpowiedzialności tych, którzy dziś składają dziś podpisy – mówiła po podpisaniu dokumentu szefowa rządu.

Porozumienie podpisano w Katowicach w obecności premier Beaty Szydło i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Wśród sygnatariuszy – poza zarządami Kompanii Węglowej oraz Polskiej Grupy Górniczej – znaleźli się: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Energa Kogeneracja, PGNiG Termika, Węglokoks, Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw, a także instytucje finansowe i banki. Podpisy złożyli również związkowcy z KW.

Podziękowania należą się przede wszystkim za wielką odpowiedzialność, którą wykazali się wszyscy, którzy usiedli do stołu. Którzy prowadzili rozmowy – trudne, niełatwe. Te rozmowy wymagały i cierpliwości, ale i też czasami wydawało się, że to porozumienie zaczyna się oddalać. Ale poczucie odpowiedzialności za wspólną sprawę pozwoliło nas doprowadzić do tego dnia. Porozumienie które zostaje podpisane daje szansę – ono nie rozwiązuje wszystkich problemów, ono jest początkiem drogi. To co będzie dalej, zależy od dalszej odpowiedzialności tych, którzy dziś składają dziś podpisy

– mówiła po podpisaniu porozumienia premier.

Chcę przede wszystkim podziękować górnikom. Wykazali się niezwykłą odpowiedzialnością i zrozumieniem trudnej sytuacji. Górnicy są często określani jako ludzie, którzy nie widzą perspektywy szerszej poza własną branży. To są pomówienia i niesprawiedliwe. Górnicy potrafili powiedzieć, że są konstruktywnymi kreatorami porozumienia, które daje szanse dla ich regionu

– dodała Beata Szydło.


CZYTAJ WIĘCEJ: ​Dobry dzień na Śląsku. Porozumienie podpisane, powstanie Polska Grupa Górnicza
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl


Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl