​Podpisano porozumienie. Zaczyna działać Polska Grupa Górnicza

  

W obecności premier Beaty Szydło podpisano porozumienie w sprawie rozpoczęcia działalności Polskiej Grupy Górniczej. – Porozumienie które zostaje podpisane daje szansę. Ono nie rozwiązuje wszystkich problemów, ono jest początkiem drogi. To co będzie dalej, zależy od dalszej odpowiedzialności tych, którzy dziś składają dziś podpisy – mówiła po podpisaniu dokumentu szefowa rządu.

Porozumienie podpisano w Katowicach w obecności premier Beaty Szydło i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Wśród sygnatariuszy – poza zarządami Kompanii Węglowej oraz Polskiej Grupy Górniczej – znaleźli się: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Energa Kogeneracja, PGNiG Termika, Węglokoks, Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw, a także instytucje finansowe i banki. Podpisy złożyli również związkowcy z KW.

Podziękowania należą się przede wszystkim za wielką odpowiedzialność, którą wykazali się wszyscy, którzy usiedli do stołu. Którzy prowadzili rozmowy – trudne, niełatwe. Te rozmowy wymagały i cierpliwości, ale i też czasami wydawało się, że to porozumienie zaczyna się oddalać. Ale poczucie odpowiedzialności za wspólną sprawę pozwoliło nas doprowadzić do tego dnia. Porozumienie które zostaje podpisane daje szansę – ono nie rozwiązuje wszystkich problemów, ono jest początkiem drogi. To co będzie dalej, zależy od dalszej odpowiedzialności tych, którzy dziś składają dziś podpisy

– mówiła po podpisaniu porozumienia premier.

Chcę przede wszystkim podziękować górnikom. Wykazali się niezwykłą odpowiedzialnością i zrozumieniem trudnej sytuacji. Górnicy są często określani jako ludzie, którzy nie widzą perspektywy szerszej poza własną branży. To są pomówienia i niesprawiedliwe. Górnicy potrafili powiedzieć, że są konstruktywnymi kreatorami porozumienia, które daje szanse dla ich regionu

– dodała Beata Szydło.


CZYTAJ WIĘCEJ: ​Dobry dzień na Śląsku. Porozumienie podpisane, powstanie Polska Grupa Górnicza
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl


Wczytuję komentarze...

IMGW ostrzega przed burzami!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W czternastu województwach mogą wystąpić burze, którym towarzyszyć może grad lub intensywny deszcz - ostrzegł Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne dla pięciu województw ze względu na możliwe wezbrania na rzekach.

Dla większości województw IMGW wydał alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia (najniższy w trzystopniowej skali) ze względu na prognozowane burze z gradem lub intensywne opady deszczu z burzami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce oraz w południowych powiatach województw: śląskiego i świętokrzyskiego obowiązuje drugi stopień zagrożenia.

W związku z przewidywanymi opadami deszczu na południowym-wschodzie Polski IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Instytut prognozuje, że w tych regionach mogą nastąpić wezbrania na rzekach, a poziom wody znaleźć się powyżej stanów ostrzegawczych.

IMGW nie wyklucza wystosowania ostrzeżeń z najwyższym, trzecim stopniem zagrożenia hydrologicznego dla tych pięciu województw.

Ze względu na zagrożenie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało specjalne Alerty RCB z ostrzeżeniem dla osób przebywających w 61 powiatach.

"Możliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawie prądu"

- informuje RCB na Twitterze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl