​Wstrząsający fragment rozmowy Kulczyka z Grasiem. Na początek pytanie o wybory

– To fragment krótki, ale wstrząsający – podkreśla Cezary Gmyz, mówiąc o rozmowie Jana Kulczyka i Pawła Grasia, która zaczyna się pytaniem o sytuację przed wyborami.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– To fragment krótki, ale wstrząsający – podkreśla Cezary Gmyz, mówiąc o rozmowie Jana Kulczyka i Pawła Grasia, która zaczyna się pytaniem o sytuację przed wyborami. Fragment ten znajduje się w ujawnionym przez tygodnik „Do Rzeczy” stenogramie rozmowy biznesmena z byłym rzecznikiem rządu Tuska.

Cezary Gmyz na łamach „Do Rzeczy” ujawnił stenogram rozmowy Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem. Biznesmen proponował politykowi rozmowę z szefową wydawcy dziennika, który atakował ówczesny rząd i premiera – wtedy tę funkcję piastował Donald Tusk. Rozmowa miała odbyć się w Wielki Czwartek, 17 kwietnia 2014 roku. Kilka tygodni po niej naczelny gazety Grzegorz Jankowski zmienił się. Pojawia się również wątek pomocy ze strony Angeli Merkel.

To fragment krótki, ale wstrząsający, który zaczyna się od pytania, czy u was przed wyborami wszystko w porządku – mówił w programie „Chłodnym okiem” w Telewizji Republika Cezary Gmyz. Dodał też, że gdy pierwszy raz zapowiedział publikację nowych taśm, na Twitter zawrzał. – Pojawiły się wypowiedzi byłych pracowników „Faktu”, m.in. Łukasza Warzechy – dodał.

Po tym nastąpiła kolejna sekwencja zdarzeń, których media nie relacjonowały tak głośno, jak w przypadku zmian w „Rzeczpospolitej”, ponieważ w „Fakcie” przeprowadzono je metodą salami, czyszcząc po kolei poszczególne osoby – tłumaczył Gmyz. Podkreślił też, że Grzegorz Jankowski stracił stanowisko redaktora naczelnego tabloidu było zaskoczeniem dla wszystkich. – Podczas pożegnania z zespołem popłakał się, nerwy mu puściły, dlatego wyrzucenie go tylko z powodów politycznych jeży włos na głowie – mówił dziennikarz na antenie Telewizji Republika.

 

Źródło: Telewizja Republika,niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo