„Ale ktoś wkręcił Rzepę” mówi współpracownik prezydenta po "sensacyjnym" tekście o wypadku

  

„Rzeczpospolita” dziś publikowała tekst na temat prezydenckiej limuzyny, która uległa wypadkowi. Twierdzi, że w samochodzie założona była opona wycofana z użycia. Dziennikarze wyjaśniali, że opona miała być założona z powodu braku nowych opon w magazynie BOR. Na tekst szybko zareagował Marcin Kędryna - współpracownik prezydenta Dudy. „Ale ktoś wkręcił Rzepę” - napisał na Twitterze.

Z tekstu „Rzeczpospolitej” wynika, że prezydencki samochód, w którym pękła opona wcześniej niemal przez miesiąc stał bez opon, ponieważ w magazynie nie było nowego kompletu. Ostatecznie miała zapaść decyzja o założeniu opony już wycofanej z użycia.

Dziennikarze sugerują nawet, że o problemach z ciśnieniem powietrza w kole informował nawet komputer pokładowy prezydenckiego samochodu.

Do sensacyjnych doniesień gazety odniósł się współpracujący z prezydentem Marcin Kędryna. Oświadczył on, że tekst opublikowany na łamach „Rzeczpospolitej” to „w sporej części bzdury”.Dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie" Piotr Nisztor zauważył, że ktoś postanowił atakować szefa BOR.

Jak widzę nagonka na Andrzeja Pawlikowskiego to zaczynam się zastanawiać o co k... chodzi?! Maniek z KK rozwali BOR a teraz szukają jelenia... - napisał na twitterze.
 

Uwadze mediów umyka też fakt narady byłych szefów BOR. O spotkaniu pisał Cezary Gmyz już po wypadku prezydenckiej limuzyny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,rp.pl,niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl


Wczytuję komentarze...

Inicjatywa Trójmorza przykładem dla Unii. „To wspólny interes państw, które szanują się nawzajem”

Zdjęcie ilustracyjne / By Krzysztof Sitkowski - Kancelaria Prezydenta RP, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85017462

  

Region Trójmorza to 112 mln mieszkańców, 11 proc. PKB całej UE i 25 proc. jej powierzchni. Stanowi on ogromny potencjał gospodarczy, a także polityczny. Jednym z celów projektu jest rozwój infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej. - Przykładem tego jak powinna rozwijać się Unia Europejska jest Inicjatywa Trójmorza - ocenił dzisiaj szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski w Krasiczynie (Podkarpackie) podczas konferencji "Europa Karpat".

Szczerski uczestniczył w panelu "Jakiej Europy chcemy? Jak zreformować Unię?".

[polecam:https://niezalezna.pl/301371-fundusz-trojmorza-wesprze-inwestycje-w-regionie]

"Przykładem tego jak powinna rozwijać się Unia Europejska jest Inicjatywa Trójmorza. Ona się rozwija w takim modelu, jakim był pierwotnie model integracji europejskiej"

– mówił szef gabinetu prezydenta. Podkreślił, że oznacza to "wspólny interes państw, które szanują się nawzajem".

"[Państwa-red.] zachowują swoją odrębność, ale jednak pracują razem nad wspólnymi działaniami, rozwijają się dynamicznie, powołują konkretne projekty infrastrukturalne, transportowe, energetyczne. A potem do tego dobudowują w sposób naturalny instytucje ekonomiczne, takie jak Fundusz Trójmorza, jak wspólny indeks giełdowy"

– powiedział Szczerski.

[polecam:https://niezalezna.pl/299095-fundusz-trojmorza-zmniejszy-skutki-spowolnienia]

Jego zdaniem, 12 krajów Inicjatywy Trójmorza "tworzą dynamiczną wspólnotę w części Unii Europejskiej". Jak dodał, te kraje pokazują, że w projekcie Europy, która przeżywa kryzys, jest miejsce na nowe pomysły. "Takie, które pokazują jak można w przyszłości rozwijać integrację europejską - właśnie poprzez takie konkretne modele współpracy, które są zbudowane na realnym wspólnym interesie państw" - zaznaczył szef gabinetu prezydenta RP.

Inicjatywę Trójmorza nazwał "dynamiczną wspólnotą aspiracji". 

"Jesteśmy wspólnotą, mamy dynamikę gospodarczą. Mamy także aspiracje do tego, żeby się rozwijać"

– podkreślił Szczerski.

Inicjatywę Trójmorza tworzą trzy kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa, Estonia, cztery państwa Grupy Wyszehradzkiej - Polska, Słowacja, Czechy i Węgry oraz Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria i Austria.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts