Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł Mieczysław Gil, działacz Solidarności, opozycjonista prześladowany w PRL, uczestnik obrad okrągłego stołu, były poseł i senator, b. przewodniczący Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego - IPN • • •

Marsz KOD to posunięcie Moskwy w ramach wojny hybrydowej? Mocne słowa prof. Zybertowicza

Doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy nie szczędził słów krytyki pod adresem najnowszych działań Komitetu Obrony Demokracji.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy nie szczędził słów krytyki pod adresem najnowszych działań Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem socjologa marsz KOD może być kolejnym posunięciem w wojnie hybrydowej.

- Zatruwanie umysłów w ramach wojny hybrydowej jest dopuszczalne. I zastanawiałem się, obserwując marsz KOD w ostatnią sobotę, niezależnie od najlepszych intencji większości pewnie uczestników, czy to nie jest kolejne posunięcie w wojnie hybrydowej toczonej przez Moskwę – mówił na antenie TVN24 prof. Andrzej Zybertowicz.

Jednocześnie prof. Zybertowicz ostro skrytykował marsz KOD zorganizowany w obronie Lecha Wałęsy.

- W momencie, gdy Komitet Obrony Demokracji demonstruje w obronie swojej wizji Trybunału Konstytucyjnego, wszystko rozgrywa się w ramach racjonalności, demokratycznego sporu. W momencie, gdy KOD demonstruje w obronie donosiciela, płatnego kapusia, człowieka, który kręcił, który w wolnej Polsce dysponuje wielkimi środkami finansowymi, obraża, niszczył ludzi, to co to znaczy? Wzywanie ludzi do solidarności z kłamstwem i pogardą wobec słabych, może wywołać nieodwracalne szkody psychiczne – przekonywał prof. Zybertowicz.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo