Mało znane fakty z życia Ryszarda Petru. Ciekawostką jest gdzie spędził młodość...

  

Chcieliśmy opisać Ryszarda Petru od nieznanej dotąd strony, sięgnąć po okres dzieciństwa, a także do późniejszych prac w instytucjach finansowych. Zaznaczam, że jest to pierwszy z serii artykułów dotyczących lidera Nowoczesnej - mówiła dziennikarka "Gazety Polskiej" Dorota Kania na falach radiowej Jedynki. Z publikacji tygodnika dowiadujemy się m.in, że Petru dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Związku Sowieckim.

Publicystka "Gazety Polskiej" mówiła w audycji: "Chcieliśmy pokazać, że są takie etapy w jego życiu, które dotąd nie były opisywane. Korzystaliśmy z akt Instytutu Pamięci Narodowej, a także z Krajowego Rejestru Sądowego i informacje jakie tam dostaliśmy przelaliśmy na papier".
 
Jak Ryszard Petru odniósł się do tych informacji? - Przygotowując materiał wysłaliśmy pytania mailem, dzwoniliśmy, ale nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Zgłosiliśmy się do niego w Sejmie podczas jednego z posiedzeń, aby nam odpowiedział na przesłane pytania. Udało nam się porozmawiać - podkreśliła Kania, ale ze szczegółami można zapoznać się czytając tekst "Gazety Polskiej"..

Publicystka mówiła,że Ryszard Petru dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Związku Sowieckim. Ojciec był naukowcem na placówce w Dubnej. - Petru powiedział nam nie do końca rzeczy prawdziwe, że był w Dubnej razem ze Zbigniewem Romaszewskim, ale pani Zofia Romaszewska powiedziała, że jej mąż nigdy w Dubnej nie był. Dlaczego więc skłamał? - pyta Dorota Kania.

- Opisaliśmy też późniejszą pracę pana Petru, z której wynika, że wokół niego znaleźli się ludzie z wojskowej bezpieki. Był w instytucjach finansowych, które były obsadzane przez tych ludzi. Był w spółkach, w firmach, gdzie pojawiły się osoby z II Zarządu Sztabu Generalnego. Chcieliśmy to pokazać, że wokół młodego polityka pojawiły się osoby, które miały związki z WSI - mówiła publicysta, a pytana o obecną sytuacją dodała, że "ci ludzie do tej pory pojawiali się przy panu Petru Jak jest z Nowoczesną? Będziemy o tym pisać".   

ZAPRASZAMY DO LEKTURY TYGODNIKA "GAZETA POLSKA"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl