Ataki imigrantów na kobiety to „akt polityczny i protest przeciw naszemu światu”

„Zbiorowe napady na kobiety w Kolonii to akt polityczny, protest przeciw naszemu światu i miejscu, jakie zajmuje w nim kobieta” – uważa prof.

youtube.com/print screen/Report24
„Zbiorowe napady na kobiety w Kolonii to akt polityczny, protest przeciw naszemu światu i miejscu, jakie zajmuje w nim kobieta” – uważa prof. Lucetta Scaraffia, redaktor naczelny do stałego kobiecego dodatku do watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano.

Ataki w sylwestrową noc na kobiety publicystka nazywa agresją o podłożu kulturowym ze strony imigrantów, którzy nie chcą się poddać integracji, lecz przeciwnie, mają nadzieję, że narzucą Europie własną wizję świata.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemiecka ulica mówi dość! Służby zawiodły, ludzie sami rozprawią się z imigrantami

Zdaniem Scaraffii – cytowanej przez Radio Watykańskie – wydarzenia w Niemczech pokazują, że międzykulturowość jest sprawą bardzo złożoną, a w jej centrum znajduje się kwestia kobieca. I nie wystarczy tylko dobra wola, żeby sobie z tym poradzić.

Według ostatnich danych, w Kolonii na policję zgłosiło się już 379 kobiet, które w sylwestrową noc padły ofiarą imigrantów.

 

 


Źródło: radiovaticana.va

plk
Wczytuję ocenę...
Z uwagi na prace modernizacyjne możliwość komentowania została tymczasowo wyłączona. Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku fb.com/NiezaleznaPLZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo