- W Telewizji Republika prezes Kaczyński powiedział, że ci co protestują, to najgorszy sort Polaków - mówiła dziś Monika Olejnik w jednym ze swoich programów publicystycznych. Słuchacze i zebrani goście zostali wprowadzeni w błąd. Piątkowe słowa Jarosława Kaczyńskiego, cytowane przez dziennikarkę TVN w żaden nie odnosiły się do wczorajszej manifestacji Platformy Obywatelskiej i "Nowoczesnej" Ryszarda Petru.

Pełna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego w programie "W punkt" Telewizji Republika:

“To powrót do metod z lat 2005-2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony.

Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno - inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własny interes, narodem, godnością narodową są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia "nie ma takich grabi, które by od siebie grabiły"

Oto jak Monika Olejnik te słowa zacytowała w swoim programie w Radio Zet:

"W Telewizji Republika prezes Kaczyński powiedział, że ci co protestują, to najgorszy sort Polaków, że w genie, że w Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej"

CZYTAJ WIĘCEJ: Kłamstwo Olejnik ws. prezydenta Dudy zdemaskowane. Kulisy Manipulacji​