Jarosław Kaczyński w TV Republika: Trybunał Konstytucyjny łamie prawo

  

- Trzeba odróżnić medialny wrzask od problemu: Trybunał Konstytucyjny łamie prawo - powiedział dzisiaj wieczorem Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości na antenie Telewizji Republika. Prezes PiS był gościem Katarzyny Gójskiej-Hejke w programie „W punkt” Telewizji Republika. Oczywiście, głównym tematem rozmowy był Trybunał Konstytucyjny.

Jarosław Kaczyński stwierdził m.in.: - Marszałek Sejmu może zwrócić się o to, by Trybunał Konstytucyjny naprawił swój oczywisty błąd. Ostatnie orzeczenie jest wątpliwe ze względów proceduralnych. Potrzebna jest ustawa naprawcza wobec Trybunału, oczywiście jest tu konstytucja poza którą nie sposób wyjść
- dodał.

Kaczyński zaznaczył, że "generalna naprawa Trybunału Konstytucyjnego wymagałaby zmiany konstytucji". – Prawdopodobnie na początku przyszłego roku zaproponujemy takie wyjście – wyjaśnił. 

- Panowie z Trybunału uważają, że to oni są suwerenem. Nie są. Jest nim naród. (...) To ogromny skrót myślowy, ale można powiedzieć: resortowe dzieci się bronią. I wybrały Trybunał Konstytucyjny za swoją twierdzę - powiedział prezes PiS. - Zdawałem sobie sprawę, że nasze zwycięstwo to ogromne zagrożenie dla tej grupy.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że wszystkie posunięcia rządu mogłyby być dowolnie kwestionowane.

- Pan sędzia Rzepliński popełnia kolejne delikty dyscyplinarne. Gdyby miał trochę honoru, podałby się do dymisji. Trybunał Konstytucyjny nie może się składać z ludzi, którzy łamią prawą i kpią sobie ze swojej misji. Kpią ze społeczeństwa i ze swojego suwerena, jakim jest wybrany przez Polaków rząd. To grupa różnych osób, niekiedy wybitnych, ale bardzo przypadkowych i o zróżnicowanym poziomie 

- wyjaśnił.

- Chcielibyśmy by orzeczenia Trybunału były zgodne z prawem, z piramidą aktów prawnych. Zakładam, że jest możliwa zmiana Konstytucji w ten sposób, żeby żadna formacja polityczna (…) nie wybrała 14 z 15 sędziów. Przypominam, że większość w Trybunale ma tamta strona. Myśmy doprowadzili tylko do sytuacji 9:6 na korzyść opozycji - wyjaśnił Jarosław Kaczyński. - Trzeba dokonać wyboru, by żadna formacja nie miała większości (w Trybunale - red.). My taki pomysł mamy.


Prezes PiS stwierdził, że Polska nie potrzebuje od Niemiec lekcji demokracji.

– Pomocy, jeśli chodzi o demokrację, ze strony Niemiec nie potrzebujemy. Niemcy są nam winni bardzo dużo w każdym wymiarze, począwszy od moralnego, a skończywszy na ekonomicznym. Rachunek krzywd jest ogromny. Od wojny te sprawy nie zostały wyjaśnione, a w sensie prawnym są aktualne – podkreślał.


Lider PiS wspomniał też o Marszu Solidarności, który ma się odbyć w najbliższą niedzielę w Warszawie: - Mam nadzieje, że będą tłumy. I o to proszę.

ZOBACZ WYWIAD

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TV Republika


Wczytuję komentarze...

"Kiedyś kościoły były nietykalne". A teraz? Pomazane ściany i ławki - kolejny atak w Szczecinie

Zdewastowany kościół w Szczecinie / twitter.com/@Macierzanka1

  

Jak podaje radioszczecin.pl, wczoraj doszło do dewastacji kolejnego kościoła. Tym razem wandale na cel obrali sobie ten należący do parafii pw. św. Andrzeja Boboli prowadzonej przez jezuitów w Szczecinie. Nieznani sprawcy nie tylko pomalowali sprayem ściany, ale i ławki wewnątrz świątyni.

Wymalowali farbą wewnętrzne i zewnętrzne mury świątyni i ławki - mówi jezuita, ksiądz Paweł Chodak w rozmowie z radioszczecin.pl.

Jak dodał, do dewastacji doszło tuż po otwarciu kościoła. Zdaniem Duchownego zapewne był to wybryk chuligański, którym już zajmuje się policja.

Nie da się jednak ukryć, że w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do niszczenia kościołów przez nieznanych sprawców.

[polecam:https://niezalezna.pl/283128-ataki-na-kosciol-i-duchownych-ks-skrzypczak-pewne-srodowiska-w-polsce-poczuly-krew]

Moim zdaniem wpisuje się to w taki prąd przyzwolenia działania także w kościołach, które kiedyś były nietykalne. Niszczenie, atakowanie. Kiedyś kościoły były zasadniczo nietykalne, nawet przez ludzi, którym się nie podobały

- powiedział ks. Chodak cytowany przez radioszczecin.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl