Szaleństwo Merkel! Niemiecka kanclerz za dalszym przyjmowaniem wszystkich imigrantów

  

Kanclerz Angela Merkel sprzeciwiła się określeniu górnej liczby tzw. uchodźców, których przyjmą Niemcy. Twierdzi też, że Berlin nie może określać, "kto może przyjechać do Niemiec, a kto nie". To zatem kontynuacja szaleńczej polityki przyjmowania wszystkich imigrantów, przeciwko której buntują się nie tylko zwykli Niemcy, ale i koalicjanci Merkel.

Merkel występowała dziś w programie telewizji ZDF. Głównym tematem był oczywiście kryzys imigracyjny, który powoduje coraz większy chaos w Niemczech. Codziennie do tego kraju przybywają tysiące tzw. uchodźców, zachęconych deklaracjami Berlina i wysokimi zasiłkami socjalnymi.

Inwazji imigrantów, zagrażającej bezpieczeństwu obywateli i stabilności państwa, sprzeciwia się coraz więcej Niemców. Przeciwko niezrozumiałej polityce Angeli Merkel protestują również politycy chadeccy pozostający z nią w sojuszu jak premier Saksonii-Anhaltu Reiner Haseloff czy krajowy minister finansów Bawarii Markus Soeder. Ostatnie ich żądanie dotyczyło właśnie ustalenia i ogłoszenia górnej granicy imigrantów, jakich mogą przyjąć Niemcy. Podanie takiej liczby - nawet jeśli byłaby ona duża - uspokoiłoby opinię publiczną i pozwoliło instytucjom państwowym przygotować dokładny plan przyjęcia azylantów.

Co na to Merkel? Stwierdziła, że Niemcy nie podadzą górnej liczby uchodźców, jakich mogą przyjąć, i że jedynym sposobem na ograniczenie imigranckiej fali jest... walka z przyczynami, dla których pojawiają się oni w Europie. Oczywiście Merkel nie dodała, że główną przyczyną kryzysu nie jest strach przed wojną, lecz wysokie zasiłki socjalne, jakie oferują Niemcy i Szwecja. Inaczej przecież tzw. uchodźcy zostawaliby z własnej woli w takich krajach jak Grecja, Chorwacja czy bogate Austria lub Dania. 

Angela Merkel dodała także, że jej kraj "nie może tak po prostu określić, kto może przyjechać do Niemiec, a kto nie może"...

Tymczasem w Szwecji - drugim po Niemczech państwie tak chętnie przyjmującym imigrantów - chaos również narasta. Przywrócenie kontroli na granicach nic nie dało. W środę, przed wprowadzeniem kontroli, na terytorium Szwecji dostało się 1653 nielegalnych imigrantów - natomiast dzień później, gdy straż graniczna zaczęła wypełniać swoje obowiązki, granice przekroczyło... 1676 tzw. uchodźców. Co więcej, połowa z nich to... Afgańczycy, których obecnie przybywa do Szwecji już więcej niż Syryjczyków. Tylko w tym roku w Szwecji - kraju liczącym 9,8 mln ludzi - o azyl poprosiło 120 tys. przybyszów spoza Europy. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: nytimes.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ważna informacja dla emerytek

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/pasja1000

  

Do wtorku kobiety urodzone w 1953 r. mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury. Na początku marca Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepis, na którego podstawie emerytury kobiet z tego rocznika były pomniejszane o już wypłacone tzw. emerytury wcześniejsze.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niekonstytucyjny jest przepis, według którego podstawa obliczania emerytury powszechnej kobiet urodzonych w 1953 r., które pobierały wcześniejszą emeryturę, zostaje pomniejszona o świadczenia pobrane przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

Wyrok oznacza, że kobiety te mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania, a tym samym przeliczenie świadczenia już bez jego pomniejszania. Tryb i termin zależy od tego, czy sprawa przyznania emerytury była przedmiotem postępowania odwoławczego przed sądem, czy też zakończyła się decyzją ZUS.

Kobiety z rocznika 1953, które nie odwołały się od decyzji ZUS do sądu, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego mają miesiąc na złożenie tzw. skargi o wznowienie postępowania do ZUS. Termin ten mija we wtorek 23 kwietnia.

Z kolei panie, które od decyzji ZUS odwołały się do sądu, po wyroku TK mają 3 miesiące na złożenie skargi o wznowienie postępowania sądowego. Skargę powinny złożyć w tym samym sądzie, w którym zapadł wyrok. W tym przypadku czas na złożenie skargi mija 21 czerwca.

ZUS zaznacza, że nie będzie mógł przeliczyć świadczenia tym paniom, którym od doręczenia decyzji minęło 5 lat. "Przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego jasno wskazują, że mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego decyzji nie można uchylić po upływie 5 lat od dnia jej doręczenia" – podkreśla ZUS.

Kobiety, które nie występowały o emeryturę w wieku powszechnym, tylko o wcześniejszą i nadal ją pobierają, nie są zobligowane żadnymi terminami.

Z wyliczeń resortu pracy, do którego dotarła PAP, wynika, że ze zmiany, która będzie konsekwencją orzeczenia TK, mogłoby skorzystać 112,5 tys. kobiet, a jej roczny koszt wyniósłby ponad 1 mld zł.

Sprawa w TK została zainicjowana pytaniem Sądu Okręgowego w Szczecinie, wiążącym się z przepisem tzw. ustawy emerytalnej. Zakwestionowany przepis ustawy o emeryturach i rentach, poddany kontroli TK, stanowi, że jeżeli ubezpieczony pobierał wcześniejszą emeryturę, to podstawę obliczenia emerytury zwykłej pomniejsza się o sumę pobranych już świadczeń. Rozwiązanie to weszło w życie 1 stycznia 2013 r.

Według sądu pytającego przepis ten narusza konstytucję w odniesieniu do kobiet urodzonych w 1953 r., które przed 1 stycznia 2013 r. przeszły na wcześniejszą emeryturę. Kobiety te były ostatnim rocznikiem, który mógł nabyć prawo do wcześniejszej emerytury, były też pierwszym rocznikiem osób, które przed 1 stycznia 2013 r. nie osiągnęły jeszcze powszechnego wieku emerytalnego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl