Co napisał prezydent Duda do uczestników Marszu Niepodległości? ZOBACZ TREŚĆ LISTU

  

Prezydent Andrzej Duda skierował do uczestników Marszu Niepodległości list, w którym wyraża nadzieję, że dzisiejsze uroczystości będą „pięknym świętem młodych żarliwych polskich serc”.

W liście Andrzej Duda apeluje o godne uczczenie pamięci narodowych bohaterów oraz dziękuje za zaangażowanie w budowaniu narodowej tożsamości.

Poniżej publikujemy pełną treść listu:

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas, Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy 97. rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego. Razem manifestujemy dumę z naszej historii i miłość Ojczyzny.
 
Bardzo się cieszę, że obywatele wolnej Rzeczypospolitej - zwłaszcza należący do młodego pokolenia - coraz chętniej i powszechniej uczestniczą w uroczystościach patriotycznych. Dziękuję wszystkim, którzy tego dnia godnie czczą pamięć naszych narodowych bohaterów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania tożsamości i serdecznych więzi łączących całą polską wspólnotę.
 
Niechaj dzisiejszy Marsz Niepodległości będzie wyrazem przywiązania do najdroższych nam narodowych tradycji, symboli państwowych i biało-czerwonych barw. Niech umacnia w nas pewność, że jesteśmy jednym, silnym, twórczym i mądrym narodem. Niech pogłębia naszą wiarę we własne możliwości i nadzieję na pomyślną przyszłość. Chciałbym i liczę na to, że będzie to piękne święto młodych żarliwych polskich serc – napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników Marszu Niepodległości.


 


Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z przebiegu Marszu Niepodległości 2015!
CZYTAJ WIĘCEJ: Marsz Niepodległości 2015: Relacja na żywo
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,facebook.com


Wczytuję komentarze...

Polacy na kwarantannie przejdą kolejne badania

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W poniedziałek rano 30 Polakom przechodzącym kwarantannę w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu pobrano po raz czwarty próbki do badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2– poinformowała rzeczniczka szpitala Marzena Kasperska.

W niedzielę 2 lutego we Wrocławiu wylądowały samoloty z 30 Polakami, którzy wrócili z Wuhanu. Pasażerowie trafili na badania i obserwację do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego. Zostali już trzykrotnie zbadani na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i wszystkie badania wykluczyły zakażenie.

Rzeczniczka szpitala Marzena Kasperska poinformowała, że w poniedziałek lekarze czwarty raz pobrali próbki do badań na obecność koronawirusa. Zostały one wysłane do Państwowego Zakładu Higieny.

Po otrzymaniu negatywnych wyników, pacjenci będą mogli zakończyć kwarantannę

– powiedziała rzeczniczka.

Epidemia COVID-19, wywołana koronawirusem SARS-CoV-2, który powoduje groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie. Według najnowszych danych dotąd koronawirusem zaraziło się 71 tys. ludzi na świecie, przy czym zdecydowana większość (70,548 tys.) w Hubei.

W Chinach kontynentalnych zmarło 1770 osób, a wyleczono – ok. 8,4 tys. Poza Chinami kontynentalnymi zanotowano pięć zgonów – w Japonii, na Filipinach, we Francji, Hongkongu i na Tajwanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts