Co napisał prezydent Duda do uczestników Marszu Niepodległości? ZOBACZ TREŚĆ LISTU

Prezydent Andrzej Duda skierował do uczestników Marszu Niepodległości list, w którym wyraża nadzieję, że dzisiejsze uroczystości będą „pięknym świętem młodych żarliwych polskich serc”.

Magdalena Piejko
Prezydent Andrzej Duda skierował do uczestników Marszu Niepodległości list, w którym wyraża nadzieję, że dzisiejsze uroczystości będą „pięknym świętem młodych żarliwych polskich serc”.

W liście Andrzej Duda apeluje o godne uczczenie pamięci narodowych bohaterów oraz dziękuje za zaangażowanie w budowaniu narodowej tożsamości.

Poniżej publikujemy pełną treść listu:

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas, Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy 97. rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego. Razem manifestujemy dumę z naszej historii i miłość Ojczyzny.
 
Bardzo się cieszę, że obywatele wolnej Rzeczypospolitej - zwłaszcza należący do młodego pokolenia - coraz chętniej i powszechniej uczestniczą w uroczystościach patriotycznych. Dziękuję wszystkim, którzy tego dnia godnie czczą pamięć naszych narodowych bohaterów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania tożsamości i serdecznych więzi łączących całą polską wspólnotę.
 
Niechaj dzisiejszy Marsz Niepodległości będzie wyrazem przywiązania do najdroższych nam narodowych tradycji, symboli państwowych i biało-czerwonych barw. Niech umacnia w nas pewność, że jesteśmy jednym, silnym, twórczym i mądrym narodem. Niech pogłębia naszą wiarę we własne możliwości i nadzieję na pomyślną przyszłość. Chciałbym i liczę na to, że będzie to piękne święto młodych żarliwych polskich serc – napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników Marszu Niepodległości.


 


Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z przebiegu Marszu Niepodległości 2015!
CZYTAJ WIĘCEJ: Marsz Niepodległości 2015: Relacja na żywo

 

 


Źródło: niezalezna.pl,facebook.com

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo