Czyżby wysiłki czynione przez Michała Kamińskiego oraz Donalda Tuska, aby przygotować szefową Platformy Obywatelskiej do poniedziałkowej debaty z Beatą Szydło, poszły na marne. Mogą o tym świadczyć wypowiedzi najbliższych współpracowników Ewy Kopacz, którzy od rana opowiadają w mediach, że premier pójdzie na spotkanie nieprzygotowana. Czyżby próba asekuracji przed ewentualną porażką?

Kilkadziesiąt godzin przed telewizyjną debatą PiS pokazało swój spot pt. „Wszyscy ludzie Ewy Kopacz” poświęcony Michałowi Kamińskiemu. Celem opublikowanego w piątek materiału było przypomnienie roli sekretarza stanu w otoczeniu Ewy Kopacz. „To on jest jej głównym doradcą do spraw propagandy, czyli wciskania Polakom kitu. Ubiera się jak bohaterowie kiepskich filmów kryminalnych, nosi zegarki za 37 tysięcy złotych, a piwo pije już od 13 – w końcu ma stresującą pracę” – przypomina lektor w spocie PiS-u, który kończy się zdaniem: „Michał Kamiński przygotowuje Ewę Kopacz do debaty”.

Natomiast z ustaleń „Super Expressu” wynikało, że Kopacz pojawiła się na szczycie w Brukseli i przy okazji miała możliwość odebrania bezpośrednio od Donalda Tuska ostatnich wytycznych i wskazówek, mających pomóc jej w konfrontacji z Beatą Szydło.

Jednak od poniedziałkowego poranka przekaz ludzi Kopacz w mediach jest zaskakujący – twierdzą, że szefowa rządu pójdzie na debatę bez przygotowania, z marszu.

Ewa Kopacz niestety nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania się do tej debaty, która dzisiaj będzie – oświadczył w RMF FM Michał Kamiński. – Są inne zadania, ale oczywiście pani premier pójdzie na tę debatę dzisiaj – dodawał i zaznaczał, że zrobi to „z marszu”. Stwierdził też, że „Kopacz jest osobą, której się nie da przygotować, w takim sensie, żeby powiedzieć, co ona ma mówić”.

W podobnym tonie wypowiadał się w Polsat News Cezary Tomczyk. Rzecznik rządu również mówił o tym, że Ewa Kopacz nie miała czasu na przygotowanie się do debaty.

Czyżby spodziewano się porażki w starciu z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na premiera i już zawczasu próbowano tłumaczyć Kopacz? Trudno bowiem uwierzyć, że opowieści o nieprzygotowaniu szefowej PO miałyby uśpić czujność sztabowców Beaty Szydło i jej samej.

Zapraszamy do śledzenia dzisiejszej debaty w portalu niezalezna.pl: Debata Szydło-Kopacz. Najgorętsze wydarzenie tej kampanii. RELACJA