Prowokacja PO na finiszu kampanii. Planowane scenariusze

  

Platforma Obywatelska podjęła decyzję, by w końcówce kampanii wyborczej możliwie skutecznie sprowokować Prawo i Sprawiedliwość - ustalił portal niezalezna.pl. Powód: Z wewnętrznych badań partii rządzącej wynika, że stopień mobilizacji elektoratu PO jest obecnie bardzo niski. "Rośnie grupa wyborców nieinteresująca się polityką, która powinna zagłosować na PO, ale zamierza albo nie pójść, albo zagłosować byle jak" - mówi nasz informator.

Już dziś rysują się dwa możliwe scenariusze takiej prowokacji. Jeden, realizowany przy pomocy stacji TVN i "Gazety Wyborczej": Powrót do tematu aneksu do raportu z likwidacji WSI, przedstawionego tak, by wyborców PO przekonać, że głównym celem PiS i Jarosława Kaczyńskiego jest odzyskanie go i przekazanie Antoniemu Macierewiczowi.

Scenariusz prowokacji nr 1: Aneks

W głowie doradców Ewy Kopacz pojawił się pomysł na przekaz, który jednocześnie wzmocni propagandę straszenia PiS, z drugiej budować będzie sztuczny podział między prezydentem a główną partią opozycyjną. 

- Sztabowcy PO zrozumieli, że taktyka walki z prezydentem Andrzejem Dudą przynosi im tylko szkody, dlatego teraz będą przekonywać, że istnieje spór między prezydentem a PiS ws. ujawnienia aneksu

- mówi jeden z rozmówców portalu niezalezna.pl, związany z otoczeniem premier Ewy Kopacz.

I tak dziś na spotkaniu Andrzeja Dudy z rybakami w Darłowie reporter TVN24 (co relacjonował na Twitterze Marcin Kędryna) wykrzykiwał w stronę prezydenta „A co z aneksem?!“. Również na konferencji Beaty Szydło w Lubinie stacja TVN pytała o sprawę aneksu. "Lech Kaczyński też mógł odtajnić aneks do raportu WSI, ale nie zrobił tego przez dwa lata" - mogliśmy usłyszeć po kilku godzinach w serwisie informacyjnym TVN. Co ciekawe - dokładnie to samo mówiła dziś na konferencji prasowej Ewa Kopacz. 

- Może należy zapytać posła Macierewicza, dlaczego nie upublicznił go Lech Kaczyński? - instruowała dziennikarzy szefowa rządu. 

Scenariusz prowokacji nr 2: Pogrzeb komunistycznego zbrodniarza

Stanisław Kociołek, współodpowiedzialny za wydarzenia grudniowe na Wybrzeżu, spocznie w środę na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Ta informacja zelektryzowała dziś opinię publiczną. Rzeczniczka Dowództwa Garnizonu Warszawa, ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch wydała w tej sprawie oświadczenie. Informuje w nim, że pogrzeb komunistycznego generała"nie będzie realizowany z wojskową asystą honorową".

Kto zatem odpowiada za to, że członek Biura Politycznego KC PZPR - współodpowiedzialny za masakrę na Wybrzeżu w 1970 r., który miał wydać zgodę na strzelanie do robotników - spocznie na Powązkach?


"Powązki Wojskowe, wbrew nazwie, nie są w gestii MON, tylko miasta stołecznego Warszawy. (...) Miejsce pochówku Kociołka nie jest w gestii MON"

- poinformował na Twitterze wicepremier Tomasz Siemoniak.


Tym samym wskazał jako odpowiedzialną za tę decyzję Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy, ale też wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Co partia Ewy Kopacz mogłaby uzyskać, forsując pogrzeb komunistycznego zbrodniarza w tak prestiżowym miejscu?

- Liczą na to, że my na pogrzebie będziemy również, a oni nakręcą z nami spoty wyborcze

- pisze na Twitterze publicysta "Gazety Polskiej Codziennie" dr Krzysztof Karnkowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tylu żołnierzy USA ćwiczy już w naszym kraju. "Polska należy do największych beneficjentów"

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W naszym kraju ćwiczy blisko 4500 żołnierzy USA - taką informację podał dzisiaj szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat Amerykanie na zwiększenie potencjału militarnego w Europie przeznaczyli kilkanaście miliardów dolarów.

Jak mówił Czaputowicz, amerykańska obecność wojskowa realizowana jest zarówno pod flagą Stanów Zjednoczonych jak i NATO. Zwrócił uwagę, że ważną amerykańską inwestycją zwiększającą bezpieczeństwo Polski i wzmacniającą infrastrukturę wojskową jest instalacja obrony przeciwrakietowej. W przyszłym roku zostanie ona ukończona.

Podkreślił, że dzięki programowi zwiększenia zaangażowania militarnego USA w różnych bazach w Polsce ćwiczy obecnie w sumie ok. 4,5 tys. żołnierzy, którzy mają do dyspozycji ponad dwa tysiące jednostek sprzętu wojskowego.

- Mówiąc o amerykańskim zaangażowaniu wojskowym na terytorium Polski najczęściej mamy na myśli fizyczną obecność sprzętu i żołnierzy. Należy jednak pamiętać o transferze amerykańskiej technologii wojskowej zwłaszcza w zakresie broni rakietowej i samolotów

 – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288775-rusza-do-nas-us-army]

Przypomniał, że m.in. w ub. roku doszło do podpisania polsko-amerykańskiej umowy w zakresie pierwszej bazy z programu Wisła, przewidującego zakup dwóch baterii systemu Patriot. Polska prowadzi też ze stroną amerykańską intensywne rozmowy dotyczące uzyskania ultranowoczesnych 32 bojowych samolotów wielozadaniowych F-35A.

Według Czaputowicza rok 2019 jest wyjątkowy i symboliczny dla Polski. Przypomniał, że wiosną świętowaliśmy 20. rocznicę akcesji do NATO, która była kamieniem milowym w historii naszego kraju i obronności.

- Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych amerykańskich partnerów

 – powiedział.

Przypomniał również, że w czerwcu tego roku prezydenci USA i Polski podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej, w której uzgodnili trwały charakter obecności amerykańskich sil zbrojnych w Polsce i ich dalsze zwiększenie. Jego zdaniem jest to jakościowa historyczna zmiana oraz potwierdzenie strategicznego partnerstwa Warszawa-Waszyngton.

[polecam:https://niezalezna.pl/283588-niemiecka-gazeta-torpeduje-plan-przeniesienia-baz-us-army-do-polski-pisze-o-miliardach-wyrzuconych-w-bloto]

Szef polskiej dyplomacji przyjechał do 32. Bazy Lotniczej w Łasku, aby mówić o osiągnięciach polskiej polityki zagranicznej w latach 2015-2019, a przede wszystkim o obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl