UJAWNIAMY: Komorowski, będąc prezydentem, nagrał Platformie spot w Belwederze

  

Bronisław Komorowski nagrał spot, w którym wyraża poparcie dla kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych, Michała Szczerby. Jak ustalił portal niezalezna.pl, wykonano go w Belwederze, gdy Komorowski pełnił jeszcze funkcję prezydenta RP. Kodeks wyborczy mówi jedynie o zakazie „prowadzenia agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej”, jednak nie zdarzyło się dotąd, by w budynkach należących do Kancelarii Prezydenta, prezydent nagrywał partyjne spoty wyborcze.

- Proszę Państwa, pewnie zastanawiacie się państwo na kogo oddać głos. Na liście Platformy Obywatelskiej jest wiele osób ważnych, szanowanych, ciekawych i wiele wnoszących do polskiego życia politycznego. Ja nikogo nie przekreślając, chce powiedzieć, że dla mnie jest postacią bardzo ważną Michał Szczerba - mówi Komorowski w spocie, jaki opublikował portal 300polityka.pl 

CZYTAJ WIĘCEJ: Bronisław Komorowski włącza się w kampanię Platformy Obywatelskiej

Jak zauważył jeden z internautów, Grzegorz Dąbrowski - klip nagrano w Sali Lustrzanej w prezydenckim Belwederze."Ciekawym, ile nakręcono takich spotów na zaś" - zastanawia się na Twitterze @gd7171


Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z posłem PO, Michałem Szczerbą, który przyznał, że film z udziałem Bronisława Komorowskiego nagrano w Belwederze, jeszcze gdy ten był prezydentem.

Nie jest to spot, tylko nagranie wypowiedzi. Komentarza. Był nagrany w Belwederze, przed rozpoczęciem kampanii wyborczej - napisał nam Michał Szczerba.

CZYTAJ WIĘCEJ: PKW: Spot PO niezgodny z prawem

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, Bronisław Komorowski obiecał Michałowi Szczerbie pomóc, jeśli temu nie uda się dostać do Sejmu. Obawy posła PO są uzasadnione. W wyborach w 2011 r., które wygrała Platforma, mimo, że startował z warszawskiej listy, z której partia dostała 11 mandatów - Szczerba zdobył 4 137 głosów, czyli czyli ósmy wynik spośród kandydatów swojego ugrupowania.

Jak ma wyglądać pomoc byłego prezydenta?

Komorowski obiecał mu, że jak nie zdobędzie mandatu - zostanie szefem jego Instytutu - mówi w rozmowie z niezalezna.pl osoba związana ze Szczerbą, pragnąca zachować anonimowość.

Szczerba  jest blisko związany z Komorowski od kilkunastu lat. Polityczna przyjaźń zaczęła się jeszcze w 2001 r., gdy Szczerba był sekretarzem generalnym Forum Młodych Konserwatystów, związanego z SKL.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl