Kopacz już skapitulowała ws. uchodźców? Wojewoda mazowiecki gotowy do ich przyjęcia

  

– Poważnie rozważamy zwiększenie naszego zaangażowania – oświadczyła Ewa Kopacz. Wszystko wskazuje więc na to, że premier, choć jeszcze wprost tego nie wyraziła, podporządkowała się dyktatowi Zachodu i Polska przyjmie kilkanaście tysięcy uchodźców. Zdają się to również potwierdzać działania wojewody mazowieckiego, który powołał pełnomocnika ds. migracji. Jego zadaniem będzie stworzenie regionalnej polityki migracyjnej w celu integracji społecznej i kulturowej rosnącej liczby cudzoziemców.

W środę premier wymyśliła sobie spotkanie i rozmowy z liderami wszystkich partii a temat uchodźców. Zarzucono jej, że w ten sposób próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za przyjęcie do Polski imigrantów i w efekcie w spotkaniu, oprócz ministrów i marszałka Sejmu, wziął udział jedynie szef PSL Janusz Piechociński.

Grozi nam przywrócenie granic w Europie. Czy tego właśnie chcemy dla Polaków i polskich przedsiębiorców, żeby znowu stali w kolejkach na granicach? Grozi nam załamanie europejskiej solidarności, z której my, Polacy, korzystamy i nadal chcemy korzystać

– mówiła w trakcie spotkania Kopacz, cytowana przez portal 300polityka.pl.

Co z naszą wschodnią granicą? Czy jeśli zagrozi nam z tamtej strony poważne niebezpieczeństwo, to reszta UE odwróci się od nas plecami? Jest więc wiele pytań. Myślę, że znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Nierozwiązanie problemu z uchodźcami będzie miało konsekwencje negatywne, również dla Polski. Polityk, który twierdzi inaczej, jest albo ignorantem, albo jest skrajnie odpowiedzialny. Chciałabym podkreślić: wezwanie Polski do solidarności to nie szantaż. To nasza własna trzeźwa ocena sytuacji

– dodawała.

Stwierdziła też: – Poważnie rozważamy zwiększenie naszego zaangażowania.

Choć Kopacz nie powiedziała wprost, że do Polski trafi w sumie kilkanaście tysięcy uchodźców, do czego zmuszają nas unijni politycy, to przygotowania już trwają.

W środę wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski powołał pełnomocnika ds. migracji. Jego zadaniem będzie stworzenie regionalnej polityki migracyjnej w celu integracji społecznej i kulturowej rosnącej liczby cudzoziemców. Funkcję tę pełnić będzie Izabela Szewczyk, dotychczasowa dyrektor Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ostatnio przyjęliśmy 19 polskich rodzin z Donbasu. Teraz przed nami wyzwanie wielokrotnie większe i trudniejsze. Połowa przyjeżdżających do Polski cudzoziemców pozostaje w naszym województwie, przede wszystkim w Warszawie

– powiedział Jacek Kozłowski.

Jak czytamy na stronie wojewody, pełnomocnik opracuje plan wsparcia związany z przyjmowaniem uchodźców w województwie mazowieckim, w tym doraźnej pomocy o charakterze socjalnym oraz stworzenia programu preintegracyjnego. Plan dotyczyć będzie także wsparcia w procesie podejmowania edukacji i uzyskiwania pracy. Do obowiązków pełnomocnika będzie należało również wypracowanie rozwiązań prawnych, które będą mogły być wykorzystane w polityce migracyjnej państwa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl,mazowieckie.pl


Wczytuję komentarze...


Ponad 500 zgonów we Francji

zdjęcie ilustracyjne / jackmac34 CC0

  

W ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalach i ośrodkach opieki nad osobami starszymi we Francji zmarło 518 osób zakażonych koronawirusem - poinformował dziś dyrektor generalny ds. zdrowia Jerome Salomon. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych pandemii we Francji to 8078.

Spośród ofiar śmiertelnych zanotowanych w ostatniej dobie 357 zmarło w szpitalach, a 161 w domach opieki. To drugi dzień z rzędu, w którym liczba zmarłych w szpitalach zmniejszyła się w obydwu kategoriach.

Całkowita liczba potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem w szpitalach wzrosła o 1806 i wynosi obecnie 70 478 - podał Salomon.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts