Polacy przechytrzyli Rosjan i kontrolują część gazociągu Jamal

  

Ponad 100 mln zł zapłaciła spółka PGNiG za przejęcie kontroli nad polską częścią gazociągu jamalskiego. Pierwszy raz w historii Polska ma przewagę nad Federacją Rosyjską 52:48 w spółce EuRoPol Gaz, zarządzającej gazociągiem. Transakcję przeprowadzono bez wiedzy i udziału Rosjan, którzy są współwłaścicielami rury - informuje Radio Zet.

Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przelała wczoraj pieniądze na konto Bartimpexu, który jest współwłaścicielem EuRoPol Gazu. Udało się to dzięki pomysłowi Grzegorza Ślaka, prezesa Bartimpexu, autora pomysłu na przeprowadzenie transakcji, która pozwoli na sprzedaż pakietu kontrolnego akcji bez zwoływania walnego zgromadzenia akcjonariuszy. 

Uzyskanie kontroli nie daje co prawda polskiej spółce przewagi w zarządzie czy radzie nadzorczej EuRoPol Gazu, gdzie siły Polski i Rosji są podzielone po równo, ale w wypadku jakichkolwiek problemów na ich poziomie, zapewni przewagę na walnym zgromadzeniu EuRoPol Gazu. Wówczas głosy rozłożą się 52 do 48 na korzyść PGNiG. 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Zet,niezalezna.pl,tvp.info


Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl