Polacy przechytrzyli Rosjan i kontrolują część gazociągu Jamal

  

Ponad 100 mln zł zapłaciła spółka PGNiG za przejęcie kontroli nad polską częścią gazociągu jamalskiego. Pierwszy raz w historii Polska ma przewagę nad Federacją Rosyjską 52:48 w spółce EuRoPol Gaz, zarządzającej gazociągiem. Transakcję przeprowadzono bez wiedzy i udziału Rosjan, którzy są współwłaścicielami rury - informuje Radio Zet.

Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przelała wczoraj pieniądze na konto Bartimpexu, który jest współwłaścicielem EuRoPol Gazu. Udało się to dzięki pomysłowi Grzegorza Ślaka, prezesa Bartimpexu, autora pomysłu na przeprowadzenie transakcji, która pozwoli na sprzedaż pakietu kontrolnego akcji bez zwoływania walnego zgromadzenia akcjonariuszy. 

Uzyskanie kontroli nie daje co prawda polskiej spółce przewagi w zarządzie czy radzie nadzorczej EuRoPol Gazu, gdzie siły Polski i Rosji są podzielone po równo, ale w wypadku jakichkolwiek problemów na ich poziomie, zapewni przewagę na walnym zgromadzeniu EuRoPol Gazu. Wówczas głosy rozłożą się 52 do 48 na korzyść PGNiG. 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Zet,niezalezna.pl,tvp.info


Wczytuję komentarze...

Wpadł 45-latek. Kontrabanda zabezpieczona

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli tytoń bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. 45-latek, który zajmował się nielegalnym procederem, usłyszał zarzuty karno-skarbowe. Oprócz odpowiedzialności karnej grozi mu również wysoka grzywna.

Kryminalni ustalili, że w garażu na terenie posesji przechowywane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci odkryli kto zajmuje się tym procederem. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec Wolbromia. Podczas przeszukania garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około kilograma tytoniu, ponad dwadzieścia cztery tysiące papierosów bez akcyzy. Ponadto policjanci ujawnili 107 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Alkohol został zabezpieczony i będzie poddany szczegółowym badaniom, które wykażą jakie jest jego stężenie i czy nie był skażony.

Według szacunków straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych w tym przypadku wynoszą ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.

Kilka dni wcześniej tj. 15 maja br. na jednym z targowisk kryminalni zabezpieczyli 520 papierosów różnych marek.

Pamiętaj! Spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia zwiększa ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach wystawiamy na próbę nasze zdrowie, a nawet życie

- alarmuje policja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl