No i stało się - Polska oficjalnie wyraziła zgodę na przyjęcie 2 tysięcy uchodźców

  

Unia Europejska zadeklarowała dziś w Luksemburgu przyjęcie 60 tysięcy uchodźców i rozdzielenie ich między poszczególne kraje.  Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk zadeklarowała przyjęcie do Polski 2 tysięcy uchodźców. Połowa tej grupy to uciekinierzy z Syrii, a druga - imigranci z Afryki Północnej, którzy przedostali się do Europy, przepływając Morze Śródziemne.

- Nie dziwi mnie to, bo byliśmy poddawani presji już od wielu miesięcy, by przyjąć uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Mam nadzieję, że będziemy mieli wpływ na to jacy to będą uchodźcy. Chciałbym abyśmy mieli możliwość przyjęcia uchodźców chrześcijan z Syrii i Bliskiego Wschodu, czyli takich, którzy byliby nam bliscy kulturowo. Gdybyśmy przyjęli muzułmanów i Arabów, to i tak są to mniejszości, które z Polski by uciekły. To byłby jałowy ruch, wydalibyśmy znaczące pieniądze, stworzyli obozy przejściowe, a większość z nich i tak nie chciałaby pozostać w naszym kraju, ale dołączyć do dużych skupisk muzułmańskich w Europie Zachodniej, których u nas nie ma - powiedział portalowi niezalezna.pl Witold Waszczykowski, poseł PiS.

Przypadkowo akurat dzisiaj informowaliśmy, że "w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie można już uczęszczać na zajęcia z języka i kultury arabskiej oraz na naukę czytania Koranu. Można też modlić się też w ogromnym nowym meczecie. Ale teraz - jak donosi rytmwarszawy.pl - Arabowie zapowiadają wybudowanie w polskiej stolicy "największej inwestycji na świecie" oraz stworzenie luksusowej dzielnicy w pobliżu Stadionu Narodowego"

Rano o tym, że Polska przyjmie uchodźców poinformował rzecznik MSZ.


Po tej zapowiedzi pojawiły się krytyczne komentarze:


Fot. Twitter.com

Według danych Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR) od początku tego roku do Europy przedostało się z Afryki Północnej aż 137 tys. imigrantów. Ich liczna ogromnie wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem - o 83 proc.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: onet.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl