Kopacz reanimuje swój tymczasowy rząd. Podała nazwiska nowych ministrów

  

W ubiegłym tygodniu Ewa Kopacz przyjęła rezygnacje części swoich ministrów i wiceministrów – stołki stracili m.in. Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat oraz Włodzimierz Karpiński. W poniedziałek premier podała nazwiska osób, które zastąpią skompromitowanych w aferze taśmowej polityków. Czy ten desperacki ruch pozwoli Platformie Obywatelskiej odbić się od dna? Notowania partii, na której czele stoi Kopacz, cały czas dołują.

Wyciek akt z afery podsłuchowej do internetu wywołał zamieszanie w szeregach rządowych. Doprowadziło to do rezygnacji części ministrów. W poniedziałek Kopacz podała nazwiska ich następców.

Nowym ministrem zdrowia będzie prof. Marian Zembala. Andrzeja Biernata na stanowisku ministra sportu zastąpi Adam Korol. Ministrem skarbu będzie Andrzej Czerwiński. Jacka Cichockiego na stanowisku koordynatora służb specjalnych zastąpi Marek Biernacki.

Z kolei Anna Nemś została wiceministrem gospodarki, a Dorota Niedziela wiceministrem środowiska.

Zaprzysiężenie nowych ministrów nastąpi we wtorek o godz. 10.00.

Po przegranych wyborach prezydenckich gwałtownie spada poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Najnowsze badanie Estymator dla „Newsweeka” przeprowadzone w ostatnich dniach pokazuje, że zdecydowanym zwycięzcą będzie PiS. Koalicja PiS – Solidarna Polska – Polska Razem uzyskałaby 33 proc. poparcia, Ruch Pawła Kukiza – 29 proc., a Platforma Obywatelska – 19 proc. O 19 proc. poparcia dla PO mówi też sondaż Millward Brown na zlecenie Faktów TVN i TVN24.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl