​Jeb Bush na spotkaniu z Andrzejem Dudą

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Dziś po południu polityk Jeb Bush, wymieniany jako kandydat Partii Republikańskiej na urząd prezydenta USA, spotkał się z prezydentem elektem Andrzejem Dudą. Wcześniej Bush rozmawiał z posłem PO Radosławem Sikorskim, szefem MSZ Grzegorzem Schetyną i ustępującym prezydentem Bronisławem Komorowskim. Wraz z małżonką Jeb Bush odwiedził również muzeum Powstania Warszawskiego.

Wiadomo, że Duda i Bush rozmawiali głównie o wzajemnych stosunkach na linii Polska–Stany Zjednoczone oraz kwestii zażegnania konfliktu na Ukrainie i postawy Rosji na scenie międzynarodowej. Zarówno Andrzej Duda, jak i Jeb Bush stanowczo opowiedzieli się za dalszym utrzymywaniem sankcji gospodarczych wobec Rosji. Jak relacjonował po spotkaniu Krzysztof Szczerski, który prawdopodobnie ma się zajmować w kancelarii przyszłego prezydenta sprawami międzynarodowymi, omówiono także większe militarne zaangażowanie Waszyngtonu w Europie Środkowo-Wschodniej. Bush pytał również o to, jak skutecznie wygrać wybory prezydenckie.

Wcześniej Jeb Bush spotkał się m.in. z posłem PO Radosławem Sikorskim, będącym uczestnikiem afery taśmowe. Tego dnia amerykańska prasa szeroko cytowała niechlubne słowa Sikorskiego pod adresem USA, które zostały zarejestrowany podczas jego spotkań w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. Bush porozmawiał dziś także z szefem MSZ Grzegorzem Schetyną i ustępującym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Dziś Jeb Bush wraz z małżonką odwiedzili muzeum Powstania Warszawskiego.

Wzruszająca wizyta u ściany pamięci w Warszawie. Columba i ja złożyliśmy hołd tym którzy zginęli za wolność Polski - napisał Jeb Bush na Twitterze.Polityk przywołał również świętego Jana Pawła II po odwiedzeniu placu Piłsudskiego, gdzie w 1979 r. wygłosił słynna homilię Papież Polak.

Moja żona nawróciła mnie na katolicyzm, a Jan Paweł II był moją inspiracja ku temu - stwierdził.


62-letni polityk Partii Republikańskiej Jeb Bush, w latach 1999–2007 gubernator Florydy, jest synem George’a H.W. Busha, prezydenta USA w latach 1981–1989, oraz bratem George’a W. Busha, który piastował urząd prezydenta w latach 2001–2009.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Tarcza antykryzysowa: Grodzki zapowiada poprawki, a co na to Sejm? Pełna gotowość do obrad

Ryszard Terlecki / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dziś Senat zbierze się w sprawie tarczy antykryzysowej, która przyjęta została przez Sejm. Co w przypadku, gdy wprowadzone zostaną poprawki, co już zapowiedział marszałek Tomasz Grodzki? - Sejm jest przygotowany na to, żeby się zebrać we wtorek, środę i przeprocedować to jeszcze raz - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki. Dziś uchwalonymi przez Sejm zmianami w prawie zajmie się Senat.

Terlecki powiedział w Radiu Kraków, iż liczy na to, że Senat zachowa się odpowiedzialnie i zgodnie z oczekiwaniami Polaków.

- I że ta ustawa będzie procedowana bardzo szybko

 - podkreślił. Ale - jak dodał - "widząc to, co się dzieje w opozycji, widząc tę histerię i z drugiej strony skłonność do awantur, zamiast merytorycznej rozmowy, a także do popisów medialnych pana marszałka Senatu, to obawiam się, że to może trochę potrwać".

- Jeżeli pojawią się jakieś zmiany, poprawki, czy coś zostanie wykreślone z naszych ustaw, to Sejm jest przygotowany na to, żeby się zebrać we wtorek, czy w środę - natychmiast jak Senat skończy - i przeprocedować to jeszcze raz

 - zapowiedział szef klubu PiS.

Wiele wskazuje na to, że takie posiedzenie Sejmu będzie konieczne. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział wprowadzenie poprawek, które "tarczę zmienią w tamę".

[polecam:https://niezalezna.pl/319709-czy-senat-opozni-przyjecie-tarczy-antykryzysowej-grodzki-tarcze-chcemy-zamienic-na-tame]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts