Prezydent-elekt Andrzej Duda nie zamierza czekać do 6 sierpnia, czyli dnia zaprzysiężenia. Już aktywnie działa, także na arenie międzynarodowej. W przyszłym tygodniu rozpocznie serię spotkań z zagranicznymi gośćmi. Jednym z nich będzie amerykański polityk Jeb Bush.

Wymieniany wśród kandydatów Republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych Jeb Bush przyleci do Polski w najbliższą środę. Podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedzi nie tylko Warszawę, ale również Estonię i Niemcy.

Będzie także jednym z pierwszych zagranicznych gości, których przyjmie prezydent-elekt Andrzej Duda - dowiedział się serwis 300polityka.pl: "spotkanie z Jebem – który formalnie nie ogłosił jeszcze kandydowania – ma mieć charakter prywatny".

Jeb Bush to syn George H. W. Busha i brat George W. Busha, byłych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Nie ogłosił jeszcze oficjalnie, czy będzie walczył o Biały Dom.

Z informacji przekazanych przez posła PiS Krzysztofa Szczerskiego wynika, że prezydent-elekt Andrzej Duda spotka się w najbliższych dniach również z premierem Kanady Stephenem Harperem.