To było żenujące przedstawienie. W trakcie "Wiadomości" przeproszono za kłamstwa w programie Tomasza Lisa na temat Kingi Dudy, ale Piotr Kraśko zrobił w sposób urągający jakiejkolwiek przyzwoitości. Wykorzystano bowiem okazję do ataku na krytyków Bronisława Komorowskiego.

O tym, że w głównym wydaniu "Wiadomości" pojawią się przeprosiny za wydarzenia podczas wczorajszego programu "Tomasz Lis na żywo" informowaliśmy kilka godzin temu. Od razu też pojawiły się spekulacje w jakie formie te przeprosiny zostaną zaprezentowane. Niewielu wierzyło w eleganckiej formie. Niestety, mieli rację.

Najpierw był żarcik Kraśki, że na twitterze widzi wyczekiwanie i niepewność "czy to się stanie".

- Stanie się. Wyjaśnienie i przeprosiny - stwierdził prowadzący "Wiadomości", który przypomniał, że w programie Tomasza Lisa cytowano wpisy z fałszywego konta na portalu społecznościowym i przypisano je niesłusznie Kindze Dudzie. 

- Z związku z powyższym TVP pragnie przeprosić panią Kingę Dudę za zaistniałą sytuację - stwierdził Kraśko.

Pojawiło się również nagranie z wypowiedzią Tomasza Lisa, który także przeprosił córkę Andrzeja Dudy.

Na tym poprzestano? Nic z tego. Kraśko odczytał jeszcze, że TVP przeprasza za... treści zamieszczone w programie "Jana Pospieszalskiego Bliżej"!
- Autor audycji naruszył określone w umowie zasady współpracy z TVP i wykorzystał audycję do naruszającego zasady rzetelności dziennikarskiej ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego - odczytał Kraśko.Na dodatek na twitterze pojawiła się taka informacja:


Portal niezalezna.pl otrzymał oświadczenie autora i producenta programu "Jan Pospieszalski:BLIŻEJ"

Od dwóch dni usiłujemy bezskutecznie skontaktować się z dyrekcją TVP INFO, (osobiście, telefonicznie, mailowo).
Przed chwilą otrzymaliśmy lakoniczną informację, od Dyrekcji  że program jest w tym tygodniu zawieszony. Nie podano żadnego uzasadnienia.
W programie zgodnie z zeszłotygodniowymi uzgodnieniami miał gościć m.in Paweł Kukiz.
Wyrażamy zaniepokojenie taką formą współpracy z naszą redakcją

Paweł Nowacki, producent 
Jan Pospieszalski, prowadzący