Rada Komorowskiego: Nie ma za co kupić mieszkania? "Niech weźmie kredyt"

  

"Co pan zrobi, żebym ja pracował w Polsce, żebym nie wyjechał do Anglii?" - pytał młody człowiek Bronisława Komorowskiego, który z dziennikarzami spacerował ulicą Nowy Świat. - To twoja będzie decyzja - odpowiedział mu Komorowski. Potem kandydat PO usłyszał od chłopaka, że jego siostra przez 3 lata szukała pracy, a teraz zarabia 2 tys. zł i nie ma za co kupić mieszkanie. "Wziąć kredyt" - doradził Komorowski.

Kandydat PO w tegorocznych wyborach prezydenckich jeszcze w lutym nie widział powodu, by prowadzić kampanię, będąc pewnym wygranej w I turze. "Nie zamierzam robić z siebie małpy i udowadniać, że mam polityczne ADHD" - mówił i śmiał się z kontrkandydatów. Teraz, gdy w I turze przegrał, stara się o głosy na wszelkie sposoby. Zmiany w konstytucji, ekspresowa nowelizacja, referenda, a dziś spacer.

Komorowski razem ze sztabem wyborczym, działaczami, funkcjonariuszami BOR i mediami przeszedł z siedziby swojego sztabu przy ul. Żurawiej do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu. Po drodze spotykał sympatyków, ale i przeciwników, których starał się omijać, jednak nie zawsze skutecznie. Nie udało się to kandydatowi, gdy zaczepiony został przez młodego człowieka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prowokator "Andrzejek" wyściskany przez Komorowskiego. "Taki przyzwoity wujek"

Chłopak zapytał go, co Komorowski ma zamiar zrobić, by młodzi zostali w Polsce. Przypomniał, że po 5 latach Komorowski obiecuje projekt o nazwie "dobry start dla młodych", wcześniej nic nie zrobiwszy. Komorowski stwierdził, że jak chłopak będzie chciał, to wyjedzie. Pytany o siostrę młodego człowieka, która trzy lata szukała pracę, a w końcu znalazła taką za 2 tys. zł i nie stać ją, by kupić mieszkanie - odpowiedział z podobną arogancją.

- Jak ma kupić mieszkanie z taką pracą? - pytał chłopak. - Znaleźć inną. Wziąć kredyt. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? - odparł bezczelnie prezydent. Młody chłopak został szybko odsunięty, jednak na pożegnanie zdążył rzucić: "Wpłacę na Pro Civili" [WIĘCEJ]

OBEJRZYJ WIDEO:Na spacerze towarzyszył Komorowskiemu również Andrzej Hadacz, tzw. Andrzejek. - Ja tak na pana liczę - rzucił wzruszony "Andrzejek". - Ja też na pana liczę - odpowiedział Komorowski.Nieblokowany przez funkcjonariuszy BOR "Andrzejek" ucałował prezydenta, a później pomagał ludziom robić zdjęcia z Komorowskim, skandował hasła. Na zakończenie spaceru ostatnie pożegnanie przed wejściem do Pałacu Prezydenckiego Komorowski skierował właśnie do niego. "Cześć, panie Andrzeju" - rzucił Komorowski i pomachał ręką.

W internecie szybko pojawiło się zestawienie pocałunków z udziałem Komorowskiego i Andrzeja Dudy:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

PO szykuje konwencję w Warszawie

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PO organizuje w sobotę w Warszawie konwencję, która ma być m.in. wstępem do nadchodzącej kampanii wyborczej do europarlamentu. 

Na ten tydzień zaplanowano też rozmowy szefa PO Grzegorza Schetyny z liderami PSL, Nowoczesnej i SLD na temat wspólnego startu w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zaplanowana na tysiąc uczestników konwencja ma być m.in. wstępem do zaplanowanych na 26 maja wyborów do PE.

Konwencja będzie składać się z dwóch części - ogólnej, gdzie głos zabiorą m.in. lider PO Grzegorz Schetyna, oraz trzech paneli dyskusyjnych, dotyczących świadomości społecznej, równości kobiet i mężczyzn oraz opieki zdrowotnej.

Szef klubu PO-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann zapewnia, że rozmowy z ewentualnymi koalicjantami na wybory europejskie przebiegają dobrze, choć przez ostatni tydzień zostały zawieszone ze względu na śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Niedawno atmosferę między Platformą i Nowoczesną zepsuło przejście do klubu PO ośmiu posłów związanych wcześniej z Nowoczesną, w tym szefowej klubu tej partii Kamili Gasiuk-Pihowicz. 

Według Neumanna startu kampanii wyborczej PO można spodziewać się na początku kwietnia. Do tego czasu gotowe powinny być już listy wyborcze.

W nieoficjalnych rozmowach padają m.in. nazwiska byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, byłej premier Ewy Kopacz, b. premiera, b. szefa NPB Marka Belki i b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Startować mieliby także dotychczasowi europosłowie PO: były premier i b. przewodniczący PE Jerzy Buzek, dwoje byłych unijnych komisarzy: Danuta Huebner i Janusz Lewandowski, b. szef MSZ Dariusz Rosati, Jan Olbrycht czy Tadeusz Zwiefka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl