Koziej kompromituje się na Twitterze. W poniedziałek oświadczenie szefa FBI

  

Dyrektor FBI James B. Comey stwierdził (podczas pobytu w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie): „Mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili niczego złego, bo przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne i od czego nie było ucieczki”. Jak na te słowa zareagował gen. Stanisław Koziej, znany bardziej od kilku tygodni jako „Szogun”. Skandalicznym wpisem na Twitterze.

Według szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja "można byłoby to jeszcze jakoś zrozumieć", gdyby chodziło o "zwykłego Amerykanina", a nie szefa FBI. Czyli przysłowiowy "John" ma prawo kłamać o Polsce, bo nie zajmuje ważnego stanowiska?! Takie właśnie podejście powoduje, że w zachodnich mediach piszą o "polskich obozach śmierci".Wpis Kozieja został w odpowiedni sposób skomentowany na Twitterze:


Marcin Wojciechowski, rzecznik MSZ poinformował dzisiaj rano, że ambasador USA Steven Mull zostanie wezwany do MSZ w związku z wypowiedzią dyrektora FBI. "Otrzyma notę z protestem i wezwaniem do przeprosin" - poinformował rzecznik MSZ.

Po komentarzach polskich polityków, zareagował również ambasador USA w Polsce. - Powiedzenie, że Polska lub jakikolwiek inny kraj poza nazistowskimi Niemcami był odpowiedzialny za Holocaust jest błędem, jest szkodliwe i jest obraźliwe. Dyrektor nie zamierzał sugerować, że Polska była odpowiedzialna za te zbrodnie - stwierdził Stephen Mull. - Myślę, że szersze przesłanie Comey’a było takie, że na świecie było więcej ludzi, którzy pomogli zbrodniarzom nazistowskim i byli tacy na świecie, którzy dostatecznie nie reagowali. On chciał wyrazić to, że w przyszłości musimy postanowić razem na świecie, że jak będzie nowy Holocaust musimy bardzo dzielnie i odważnie przeciwdziałać. Mamy taką moralną odpowiedzialność. Chciałbym powtórzyć, że nie uważamy w USA, że Polska był odpowiedzialna za tych zbrodniarzy.

- Byłem dziś w kontakcie z FBI i mam nadzieje, że jutro będzie oświadczenie bezpośrednio z biura Comey’a - zapewnił Mull.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Schetyna smutny, ale udało mu się rozbawić: „To nie jest klęska”

Grzegorz Schetyna / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Nadal oczekujemy na ostateczne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, ale po ogłoszeniu przez Państwową Komisję Wyborcą danych z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych, wiadomo, że PiS zdecydowanie wygrał. Wczoraj, podczas wieczoru wyborczego, Grzegorz Schetyna próbował bagatelizować porażkę Koalicji Europejskiej, mówiąc o "remisie". Dziś mówi, że fatalny wynik antypisowskiego projektu totalnej opozycji "to nie jest klęska".

Z danych PKW przeliczonych z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce wynika, że wyborach do PE PiS otrzymało 45,56 proc. głosów, Koalicja Europejska - 38,3 proc., Wiosna - 6,04 proc., Konfederacja - 4,55 proc., Kukiz'15 - 3,7 proc., Lewica Razem - 1,24 proc. - wynika.

[polecam:https://niezalezna.pl/273232-wyniki-z-9931-proc-obwodowych-komisji-wyborczych-pis-4556-proc-konfederacja-bez-zadnego-mandatu]

Szef Platformy Obywatelskiej tłumaczył się dzisiaj w TVN 24 z wyborczej porażki Koalicji Europejskiej.

Schetyna ubolewał, że nie nie udało mu się zmobilizować w całości elektoratu tak, jak zrobił to PiS.

"Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy.(...) Nie zmobilizowaliśmy w całości naszego elektoratu tak, jak zrobił to PiS.
Musimy wyciągnąć wnioski"

- mówił szef PO w TNV 24.

"Lepiej się wygrywa niż przegrywa. Jest pytanie o rozmiar porażki.(...) Trzeba skorygować kurs, potrzeba większej mobilizacji. Konsolidacja opozycji może zatrzymać to pisowskie szaleństwo"

[polecam:https://niezalezna.pl/273233-tam-byl-nokaut-trzy-razy-wiecej-glow-na-pis-niz-koalicji-europejskiej]

- kontynuował, zachęcając wyborców Wiosny, by dołączyli do Koalicji Europejskiej. - "Wyborcy Wiosny muszą mieć alternatywę, nie bycia pod progiem, tylko zbudowania czegoś co zatrzyma PiS". - mówił Schetyna.

Zdaniem przewodniczącego Platformy wynik wczorajszych wyborów do Parlamentu Europejskiego "to nie jest klęska".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl