Licealiści z Łochowa zorganizowali prezydenckie prawybory. Nastolatkowie listę 11 kandydatów - podobnie jak w "dorosłych" wyborach, które odbędą się 10 maja. Wynik uczniowskiego plebiscytu nie są zbyt zgodne z publikowanymi od miesięcy sondażami. Totalną porażkę poniósł Bronisław Komorowski.

Prawybory prezydenckie odbyły się we wtorkowe przedpołudnie (14 kwietnia). Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie głosowali od 8:15 do 13:45 i frekwencja była dość wysoka. Oczywiście, w porównaniu do "prawdziwych" wyborów. Wzięła w nich udział ponad połowa licealistów - 50,6 procent.

Wyniki podano już następnego dnia na stronie internetowej - sugerujemy więc, aby Państwowa Komisja Wyborcza skontaktowała się z dyrekcją liceum, być może dowiedzą się jak szybko i sprawnie pracować za niespełna miesiąc.

A teraz najważniejsze - kto cieszy się największym zaufaniem młodych Polaków.

Zwycięzcą został Andrzej Duda, który uzyskał 26,42 proc. Na drugim miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke z 21,24 proc. Natomiast dla Bronisława Komorowskiego licealne prawybory okazały się totalną porażką. Nie tylko zajął trzecie miejsce, ale wynik jest zdumiewający. Zaledwie 13,47 uczniów tego liceum chciałoby, aby kandydat Platformy Obywatelskiej nadal reprezentował Polskę.

Warto też zerknąć na wynik Janusza Palikota, który jeszcze całkiem niedawno rzekomo cieszył się zaufaniem młodych wyborców. W Łochowie nie zaufał mu nikt. Wynik - 0 procent!Jeszcze jedna uwaga - liczba nieważnych głosów to 4,66 proc. Ciekawe, jak będzie w "dorosłych" wyborach.

Liceum w Łochowie swoją historię zapoczątkowało już podczas II wojny światowej. "Zamysł powołania w Łochowie szkoły średniej powstał w czasie okupacji hitlerowskiej wśród miejscowych nauczycieli tajnego nauczania" - czytamy na stronie internetowej. Patronem jest pierwsza dyrektor Maria Sadzewiczowa, która placówką kierował w latach 1944 -1947. Obecnie dyrektorem jest Andrzej Suchenek.