Lider bandy „Nocne Wilki” grozi Polakom. Zaczęły się prowokacje

Rosyjskie media, podporządkowane Kremlowi, szeroko komentują skandal, który wywołała zapowiedź przejazdu przez Polskę, pod koniec kwietnia, współodpowiedzialnego za aneksję Krymu i wojnę na Do

nwrussia.info - gang nocnych wilków 10 kwietnia w okupowanym przez terrorystów Ługańsku
Rosyjskie media, podporządkowane Kremlowi, szeroko komentują skandal, który wywołała zapowiedź przejazdu przez Polskę, pod koniec kwietnia, współodpowiedzialnego za aneksję Krymu i wojnę na Donbasie, gangu motocyklowego Nocne Wilki. Jego lider, objęty sankcjami USA, Aleksander Załdostanow ps. Chirurg, odgraża się Polakom. - Jaka będzie akcja, taka będzie reakcja – stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem.
 
„Polscy motocykliści obiecują zakłócić rajd „Nocnych Wilków”, poświęcony Dniu Zwycięstwa. Rosyjscy motocykliści mają zamiar przejechać do Berlina przez teren Polski, powtarzając drogę Armii Czerwonej. Polacy liczą, że uda im się w ogóle nie wpuścić Wilków do Europy” – napisała na swoim portalu, tuba propagandowa Kremla za granicą, telewizja Russia Today.
 
W podobnym tonie wypowiada telewizja Gazpromu – NTW w tekście pt. „Mieszkańcy Polski grożą zakłócić świąteczny rajd „Nocnych Wilków”.
 
Zaskakująco rosyjskim mediom wtóruje rosyjska redakcja brytyjskiego BBC, dając do materiału o protestach Polaków tytuł - „W Polsce wystraszyli się rajdu „Nocnych Wilków”.


fot.: arch.
 
Lider ulubionego gangu Władimira Putina, który w grudniu 2014 r. został objęty sankcjami USA (gang również na niej jest), zachowuje się agresywnie. Na portalu antimaidan.ru tak skomentował protesty: „Jest nam wszystko jedno, czy komuś się podoba czy nie”. Podobnie "Chirurg" stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem: „Jaka będzie akcja, taka będzie reakcja”.
 
Jako jeden z pierwszych swój protest przeciwko przyjazdowi gangu zgłosił poseł PiS Stanisław Pięta, który skierował do szefa MSZ Polski Grzegorza Schetyny zapytanie poselskie. Do akcji blokowania wjazdu gangu motocyklowego włączyła się również polska Fundacja Otwarty Dialog, angażująca się w pomóc Ukraińcom. – Ich przyjazd, to prowokacja – twierdzą zgodnie politycy opozycji i organizacja społeczna.

Jak informuje gang na swojej stronie internetowej, rajd ma wyruszyć 25 kwietnia z Moskwy. Trasa motocyklistów Putina przebiegać będzie przez Mińsk - Brześć - Wrocław - Brno - Bratysławę - Wiedeń - Monachium - Pragę - Torgau - Karlshorst. Zakończy się w Berlinie 9 maja.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo