​Prokuratura ustaliła: SB nie fałszowała donosów Wałęsy, w związku z czym są one prawdziwe

  

Media informowały o tym, że prokuratorzy IPN umorzyli śledztwo w sprawie doniesienia Lecha Wałęsy o rzekomym fałszowaniu przez SB dowodów jego agenturalności jako tajnego współpracownika pseudonim "Bolek". Jednak nikt nie wspomniał o tym, że umorzenie tego śledztwa oznacza potwierdzenie prawdziwości donosów Lecha Wałęsy jako tw. “Bolka”.
 
Donosy Lecha Wałęsy jak tw. „Bolka” nie były nigdy fałszowane przez SB – ustaliła prokuratura. Umorzenie śledztwa oznacza również, że SB nigdy nie zrealizowała planu podrobienia donosów Wałęsy w celu “przedłużenia” okresu jego agenturalności poza rok 1976 i nigdy nie rozpowszechniała fałszywych dokumentów tego rodzaju.
 
Tak więc wszelkie zaprzeczenia Lecha Wałęsy, jakoby dokumenty w postaci donosów tw. “Bolek” znajdujące się w archiwum IPN zostały podrobione, są kłamstwem. To właśnie ustaliła prokuratura.
 
W związku z mylnie odbieraną informacją o umorzeniu śledztwa w sprawie doniesienia Lecha Wałęsy Krzysztof Wyszkowski wyjaśnia, że prokuratura potwierdza, że donosy Wałęsy i jego słynna rozmowa z bratem są prawdziwe!
 
Prostowanie fałszów zawartych w szeroko rozpowszechnianej długiej i zapewne świadomie "zaplątanej" depeszy agencyjnej wymagałoby wiele miejsca i czasu, a mam poczucie, że moim obowiązkiem jest szybkie i możliwie zwięzłe objaśnienie sensu sprawy, o której dowiedziałem się przed chwilą jadąc pociągiem do Warszawy na jutrzejsze obchody piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej (szkoda, że do frontu mediów postkomunistycznych, "zawodowo" zakłamującej sprawę bycia przez Wałęsę w latach 1970 - 1976 płatnym donosicielem komunistycznej policji politycznej, dołączył również portal "wPolityce", który zapewne po prostu mechanicznie powielił kłamliwą interpretację decyzji prokuratury) – napisał Krzysztof Wyszkowski na swoim blogu, podając:
 
- umorzenie śledztwa jest urzędowym potwierdzeniem przez właściwy w takich sprawach organ państwowy, że SB nie fałszowała donosów Lecha Wałęsy jako t.w. “Bolka”!;
 
- umorzenie to oznacza również, że SB nigdy nie zrealizowała planu podrobienia donosów Wałęsy w celu “przedłużenia” okresu jego agenturalności poza rok 1976 i nigdy nie rozpowszechniała fałszywych dokumentów tego rodzaju;
 
- umorzone również śledztwo w sprawie rzekomego sfałszowania (sfabrykowania) przez SB tzw. rozmowy braci (nagranie dokonane przez Stanisława Wałesę w Arłamowie i przechwycone przez SB), dokonane pod formalnym tytułem przedawnienie karalności czynu, faktycznie oznacza potwierdzenie prawdziwości nagrania i zawartych w nim wypowiedzi Lecha Wałęsy.
 
Co oznacza komunikat prokuratury o umorzeniu śledztwa? Oznacza jednoznacznie, że wszelkie zaprzeczenia Wałęsy, jakoby dokumenty w postaci donosów t.w. “Bolek” oraz "rozmowy braci" znajdujące się w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, a udostępnionej publiczności w książce Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka pt. “SB a Lech Wałęsa” zostały podrobione - są kłamstwem.
 
Przesłuchano wszystkich funkcjonariuszy SB, którzy mieli uczestniczyć w procederze fałszowania zarówno donosów Lecha Wałęsy jako t.w. "Bolek" oraz "rozmowy braci". Do fałszowania tych dokumentów nie doszło!
 
Według Krzysztofa Wyszkowskiego w tej sprawie pozostaje tylko jedna kwestia nie wyjaśniona. „Jest nim odstąpienie przez prokuraturę od obowiązku ukarania Lecha Wałęsy za złożenie w 2005 roku świadomie kłamliwego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa” – zaznacza Wyszkowski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,wyszkowski.com.pl


Wczytuję komentarze...

Fakty mówią same za siebie, a "totalni"... chcą odwołać Ziobrę. W rządzie są spokojni o wynik!

Zbigniew Ziobro / fot. Zbyszek Kaczmarek/gazeta Polska

  

Sejm zajmie się dziś wnioskiem "totalnej opozycji" o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Głosowanie odbędzie się w godzinach 21-22.30, ale jego wynik dość łatwo przewidzieć. W poniedziałek wniosek został negatywnie zaopiniowany przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka.

Dziś w Sejmie rzeczniczka rządu była pytana przez dziennikarzy, czy jest spokojna o wynik głosowania nad tym wnioskiem.

"Pyta pan o wynik, tak, jestem spokojna"

- odpowiedziała Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zwróciła jednocześnie uwagę, że Ziobro ciężko pracuje nad reformą niezwykle ciężkiego i wrażliwego obszaru, jakim jest wymiar sprawiedliwości. Jak dodała, resort Ziobry cały czas przedstawia projekty, które mają usprawnić funkcjonowanie sądownictwa. Wskazała tu na projekt ustawy antylichwiarskiej oraz na przyjęty wczoraj przez rząd projekt nowelizacji Kodeksu postępowania karnego, którego celem ma być przyspieszenie postępowań. [polecam:https://niezalezna.pl/242096-nadzwyczajna-kasta-wpadla-w-panike-przerazil-ich-wniosek-ministra-ziobry]

Klub PO-KO w uzasadnieniu swojego wniosku zarzuca szefowi MS m.in. niedopełnianie obowiązków oraz przekraczanie uprawnień ws. afer: w SKOK oraz KNF, a także działanie zmierzające do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Do tych zarzutów odniósł się sam Zbigniew Ziobro. [polecam:https://niezalezna.pl/231065-chcieli-uderzyc-w-resort-ziobry-fake-newsem-przeliczyli-sie-ministerstwo-ujawnilo-to]

"Czas reformy wymiaru sprawiedliwości, to czas bardzo wielu udanych zmian. O czym świadczą też liczby i rozległość propozycji legislacyjnych, które my podjęliśmy. Przez pierwszy rok rządów w Ministerstwie Sprawiedliwości przygotowaliśmy więcej projektów ustaw niż przez cztery lata ostatniej kadencji przygotowała Platforma Obywatelska"

- mówił minister.

I niech to będzie wystarczający komentarz do "rewelacji" opozycji!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl