Likwidacja czterech kopalń pod osłoną nocy. Koalicja rządowa spieszy się jak nigdy

  

Sejm głosami koalicji rządowej skierował do dalszych prac projekt nowelizacji ustawy węglowej, która dotyczy Kompanii Węglowej. Głosowanie tego projektu możliwe jest już jutro. W ten sposób rząd w trzy dni chce doprowadzić do zamknięcia kopalń na Śląsku.

Projekt, trafił do Sejmu jako poselski, by przyspieszyć procedowanie. Wczoraj wieczorem I czytanie projektu odbyło się w komisji ds. energetyki.

Przed głosowaniem posłowie opozycji prosili o zwołanie Konwentu Seniorów aby jeszcze raz przedyskutować nagły tryb uchwalania projektu. Marszałek Sikorski zgodził się, że rzeczywiście jest to szybka procedura, ale stwierdził "chyba nam wszystkim zależy, aby Skarb Państwa nie poniósł strat".Dzisiaj w Bytomiu była największa demonstracja przeciw planom rządowym. Protestuje już 2,5 tys. górników i 14 kopalń. W manifestacjach brali udział nie tylko górnicy. Nawet 10 tysięcy osób brało udział w marszu protestacyjnym w tym mieście. - Do protestów gotowi są przyłączyć się również inne grupy zawodowe z całej Polski. Stoczniowcy powiedzieli, że przyjadą, jeśli będzie trzeba – mówił Piotr Duda, szef „Solidarności”.

Lista posłów niezrzeszonych, którzy poparli projekt koalicji:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Minister Schreiber dla Niezalezna.pl o propozycjach PiS: Chcemy jak najszybciej pomóc Polakom

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Mamy program, który po pierwsze ma pomóc ludziom się bogacić, po drugie - wyrównać niesprawiedliwości, po trzecie - chcemy być w Europie i chcemy też, aby Polacy mieli europejskie pensje - mówi Niezalezna.pl sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

500+ od pierwszego dziecka, "trzynastka" w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS przedstawiona podczas dzisiejszej konwencji partii.

Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasza Schreibera zapytaliśmy, używając języka opozycji, skąd to "rozdawnictwo"?

Program obietnic rozdawania bez chęci realizacji proponuje opozycja, natomiast my mamy program, który po pierwsze ma pomóc ludziom się bogacić, po drugie - wyrównać niesprawiedliwości, po trzecie - chcemy być w Europie i chcemy też, aby Polacy mieli europejskie pensje. Tak naprawdę tym programem niesiemy sztandar wolności, bo wolności nie ma bez wolności ekonomicznej, czyli bez środków do życia, które pozwalałyby cieszyć się wolnością i przywilejami

- wyjaśnił Łukasz Schreiber.

Minister dopytywany przez Niezalezna.pl, dlaczego propozycje zostaną wprowadzone jeszcze przed wyborami, odpowiedział:

Chcemy jak najszybciej pomóc Polakom i zrealizować nasz program. Wiarygodność to nasz znak rozpoznawczy i tego będziemy się trzymać. Mieliśmy najniższy deficyt budżetowy od 30 lat, mamy zrównoważony budżet, mamy wypracowany wzrost gospodarczy i chcemy się nim dzielić ze wszystkimi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl