Platforma zablokowała wniosek PiS. Nie będzie debaty w PE o wyborach samorządowych

Parlament Europejski odrzucił wniosek PiS (EKR) o przeprowadzenie debaty ws. „wyborów samorządowych i zagrożenia dla demokracji w Polsce”.

flickr.com/photos/european parliament
Parlament Europejski odrzucił wniosek PiS (EKR) o przeprowadzenie debaty ws. „wyborów samorządowych i zagrożenia dla demokracji w Polsce”.

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE złożyła w poniedziałek wniosek z inicjatywy PiS, w którym ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego domagało się debaty na temat przebiegu wyborów samorządowych w Polsce.

Państwowa Komisja Wyborcza odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów, policzenie głosów i ogłoszenie wyników nie wywiązała się z tego zadania. Zamiast tego mieliśmy festiwal konferencji, błędów i w końcu wyniki, które znacząco odbiegają od badań exit polls. Wszystko to zmusza do zadania pytania o rzeczywisty przebieg tych wyborów” – podkreślało w swoim oświadczeniu PiS.

Platforma Obywatelska od razu postanowiła zablokować pomysł Prawa i Sprawiedliwości.

Pilne. Z ostatniej chwili: Właśnie zwróciliśmy się do EPP (wniosek w imieniu PO-PSL złożył Jan Olbrycht) o odrzucenie wniosku PiS. Mamy poparcie swojej frakcji w Parlamencie Europejskim” – napisał na Facebooku Adam Szejnfeld. 

We wniosku znalazło się również odniesienie do sprawy dziennikarzy zatrzymanych przez policję w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl europoseł Ryszard Czarnecki zaznaczył, że jeżeli „PO i PSL, które są w Europejskiej Partii Ludowej, akceptują aresztowanie dziennikarzy”, to zagłosują przeciwko wnioskowi PiS. –Wtedy niech cała Polska i Europa wiedzą, kto jest za zamordyzmem typu Putin i Łukaszenko – dodał Czarnecki.

 

Źródło: TVN24,niezalezna.pl

plk,JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo