SKANDAL! Szef PKW podał fałszywe dane. Zaniżył liczbę mandatów zdobytych przez PiS

Niewiarygodny skandal!

Tomasz Adamowicz
Niewiarygodny skandal! Szef PKW Stefan Jaworski, podając oficjalne wyniki wyborów samorządowych, zmienił liczbę mandatów zdobytych na Śląsku - wcześniej dane oficjalne podała Wojewódzka Komisja Wyborcza w Katowicach. Jaworski zaniżył liczbę mandatów PiS!!!

Podczas dzisiejszej, odbywającej się późnym wieczorem, konferencji Państwowej Komisji Wyborczej, jej szef Stefan Jaworski zaprezentował wyniki wyborów samorządowych. Wprawdzie początkowo nie chciał podać wyników procentowych głosowania (tutaj więcej na ten temat), ale ujawnił liczbę mandatów zdobytych przez poszczególne partie: PO - 179 mandatów, PiS - 169, PSL - 159; SLD - 28.

Równocześnie Jaworski podał liczbę mandatów w poszczególnych województwach. Na Śląsku sytuacja - według szefa PKW - miał wyglądać: Prawo i Sprawiedliwość 14 mandatów, a PSL 7 mandatów.

Kilkadziesiąt minut później wyszło na jaw, że Jaworski wprowadził opinię publiczną w błąd. Dziennikarze TVP Info odkryli kłamstwo analizując wcześniej podane przez Wojewódzką Komisję Wyborczą w Katowicach, oficjalne wyniki głosowania na Śląsku. Według nich  PiS zdobył 16 mandatów, a PSL 5 mandatów.

Czyli w skali kraju liczba mandatów: Prawo i Sprawiedliwość - 171, PSL - 157.


Albo szefostwo PKW jest tak bezczelne, że publicznie kłamie. Albo jest tak nieudolne, że nie potrafi przepisać danych z tabelek przesłanych przez komisje wojewódzkie. Obie okoliczności dyskwalifikują Jaworskiego i jego ekipę.

 

Źródło: niezalezna.pl,tvp.info

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo