Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

​Polska zremisowała ze Szkocją 2:2

Po pełnym napięcia i zwrotów akcji meczu Polska zremisowała ze S

Tomasz Hamrat
Po pełnym napięcia i zwrotów akcji meczu Polska zremisowała ze Szkocją 2:2 na Stadionie Narodowym. Był to kolejny mecz eliminacji Euro 2016.

Polacy zaczęli mocno, w 12. minucie wynik spotkania otworzył Krzysztof Mączyński, sześć minut później wyrównał Shaun Maloney. Prowadzenie dał Szkotom w 57. minucie Steven Naismith, a w 76. minucie do siatki trafił Arkadiusz Milik.

Selekcjoner polskiej reprezentacji postanowił, że w składzie na mecz ze Szkocją pojawi się aż trzech nowych piłkarzy. Byli to Artur Jędrzejczyk, Krzysztof Mączyński i Waldemar Sobota.

Adam Nawałka musiał dokonać zmiany z powodu kontuzji, których nabawili się zawodnicy. Jakub Wawrzyniak doznał lekkiego urazu w spotkaniu z mistrzami świata, Tomasz Jodłowiec ma uraz stawu skokowego, a Maciej Rybus uszkodził mięsień czworogłowy.

Po trzech rundach eliminacji Polacy z dorobkiem siedmiu punktów prowadzą w tabeli grupy D. We wrześniu pokonaliśmy Gibraltar 7:0, a w miniona sobotę wygraliśmy z Niemcami 2:0.

W innych meczach naszej grupy Niemcy zremisowali z Irlandią 1:1, a Gruzja pokonała Gibraltar 3:0.

Źródło: niezalezna.pl,wp.pl,RMF FM