Komorowski napisał list, który później poparł?! Brudna gra polityczna w Kancelarii

Zdumiewające informacje o kulisach powstania listu, w którym część rodzin smoleńskich domaga się powstania pomnika upamiętniającego ofiary 10 kwietnia.

Tomasz Adamowicz
Zdumiewające informacje o kulisach powstania listu, w którym część rodzin smoleńskich domaga się powstania pomnika upamiętniającego ofiary 10 kwietnia. Ich inicjatywę poparł Bronisław Komorowski. A teraz wyszło na jaw, że list prawdopodobnie powstał w... Kancelarii Prezydenta.

"Zaalarmowały mnie w tej sprawie rodziny, które od 4,5 roku domagają się prawdy o katastrofie smoleńskiej, a których dotychczasowe wołanie o upamiętnienie ich bliskich było ignorowane bądź wręcz wyszydzane" - napisał Marek Pyza w tekście opublikowanym przez portal wpolityce.pl

Na czym polega problem? W źródle powstania listu, który Ewa Komorowska, wdowa po wicemistrze obrony narodowej, na początku października rozesłała do krewnych innych ofiar. Czytamy w nim, że w związku z nadchodzącą piątą rocznicą katastrofy smoleńskiej, "Inicjatywa dotyczy budowy pomnika ofiar katastrofy. Ponieważ sama gorąco popieram tę ideę, przyjęłam zaproszenie do udziału w tym projekcie".

Pomysł miał powstać w gronie części rodzin smoleńskich. Ale dziennikarz wpolityce.pl sprawdził metadane pliku, w którym zapisano wspomniany list. I tam, czarno na białym, jest, że powstał on w... Kancelarii Prezydenta.


(screen wpolityce.pl)

- Od początku miałem wątpliwości, czy wsparcie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego inicjatywy budowy pomnika, wynika ze szczerych intencji, czy jedynie to jest gra polityczna. Teraz mam jeszcze większe wątpliwości - mówi portalowi niezalezna.pl Grzegorz Januszko, ojciec stewardesy, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

- Poza tym, oprócz idei budowy pomnika, bardzo ważna jest jego lokalizacji. Czy stanie na Krakowskim Przedmieściu, czy za torami kolejowymi we Włochach - podkreśla.

 

Źródło: wpolityce.pl,niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo