Polsat atakuje rząd. "Tusk kazał zakodować MŚ w siatkówce"

  

Szokujące informacje przekazał mediom szef Polsatu Sport Marian Kmita. Zgodnie z jego wiedzą, to przez Donalda Tuska transmisja z meczów siatkówki została zakodowana.

Jako pierwsza o politycznej decyzji w sprawie mistrzostw świata w siatkówce pisała "Gazeta Polska Codziennie". - Wszystko było już dogadane i praktycznie zapięte na ostatni guzik. Orlen miał zostać strategicznym sponsorem mistrzostw świata w siatkówce, a także nawiązać szeroką współpracę z PZPN. Nagle rozmowy zostały zerwane - pisała na początku września "GPC".

W rozmowie z dziennikiem „Polska the Times” Marian Kmita tłumaczy, że przez dwa lata szukano sponsorów zarówno w firmach prywatnych jak i spółkach Skarbu Państwa i ministerstwach. Pojawiła się nawet szansa, że grupa spółek Skarbu Państwa zostanie sponsorem siatkarskiej imprezy. Okazuje się nawet, że w umowie pojawiły się zapisy o nadawaniu meczów Polaków na antenie otwartej.

Szef Polsatu Sport zapewnia, że wszystko było już uzgodnione, a umowa miała zostać podpisana w styczniu. W ostatniej chwili jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie. Według Marian Kmity winę za to ponosi właśnie Donald Tusk.

- Dziś wiem to już na pewno. Za wszystkimi decyzjami o odmowie współpracy spółek Skarbu Państwa z Polsatem przy organizacji turnieju stał osobiście premier Donald Tusk. Nie wierzyłem w tę wersję długo, choć pytano mnie o nią wielokrotnie. Podczas meczu otwarcia na Stadionie Narodowym i potem we Wrocławiu, podczas meczów Polaków rozmawiałem jednak z politykami z wielu frakcji Platformy Obywatelskiej. Tych protuskowych i tych przeciw. Wszyscy potwierdzili - to była jednoosobowa decyzja premiera. Nie pomogły zaangażowanie i życzliwość ministrów Biernata i Karpińskiego – tłumaczy szef Polsatu Sport.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Polska The Times


Wczytuję komentarze...


Żołnierze i strażnicy wspierają policjantów. Setki mandatów nałożono w stolicy

/ https://twitter.com/Policja_KSP/status/1246417414587326464/photo/1

  

Stołeczna policja karze osoby łamiące przepisy o zakazie zgromadzeń. Tylko w sobotę mandatami karnymi ukarano ponad 200 osób – poinformował w niedzielę podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

[polecam:https://niezalezna.pl/321258-ponad-sto-razy-zlamano-zakaz-wejscia-do-lasu-ci-ktorzy-przyjechali-autem-dostali-mandaty]

Jak przekazał podkom. Rafał Retmaniak z KSP, od 24 marca już ponad 580 razy policjanci podejmowali czynności wobec osób łamiących przepisy o zakazie zgromadzeń.

W tym czasie nałożono 422 mandaty karne. W pozostałych przypadkach kierowane są wnioski o ukaranie do sądu. Ostatnia doba to 16 kolejnych informacji przekazanych do Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. W sumie takich informacji przekazano już 172. W tych przypadkach mogą być zastosowane jeszcze surowsze kary administracyjne

– podał podkom. Rafał Retmaniak.

Zaznaczył, że tylko w sobotę mandatami karnymi ukarano ponad 200 osób. "W związku z odmową przyjęcia mandatów do sądu skierowane jest kolejne 36 wniosków o ukaranie" – poinformował policjant.

[polecam:https://niezalezna.pl/321259-tysiace-pracownikow-szpitali-w-lombardii-zakazonych-koronawirusem-powodem-niedostateczna-ochrona]

Dodał, że działania policji wspiera kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole można spotkać we wszystkich dzielnicach Warszawy.

Kara, która może być nałożona na osobę łamiącą obejmującą ją kwarantannę, a także na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń w miejscu publicznym, może wynosić nawet 30 tysięcy złotych. Osobom, które – mając świadomość zakażenia koronawirusem – narażają na to zakażenie innych, grozi do 5 lat więzienia, a w przypadku narażenia wielu osób – do 10 lat.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts