Miał być prorosyjski wiec przed ambasadą Ukrainy. Wyszła żałosna "ustawka" WIDEO

Przed ambasadą Ukrainy w Warszawie odbył się prorosyjski wiec, w którym uczestniczyło około dwudziestu osób.

Tomasz Adamowicz
Przed ambasadą Ukrainy w Warszawie odbył się prorosyjski wiec, w którym uczestniczyło około dwudziestu osób. W tym kilkunastu nastolatków, nieświadomych w czym biorą udział, przywiezionych przez organizatorów z warszawskiej Woli, aby "robić tłum".

- To ewidentna ustawka - mówili mieszkańcy Warszawy przechodzący obok manifestacji. Akurat w momencie, gdy ustawiano młodych ludzi przed kamerą w taki sposób, żeby wyglądało, że uczestniczy w proteście więcej osób niż w rzeczywistości.

Wcześniej przed ambasadę przywieziono busem kilkunastu nastolatków, którzy początkowo nie wiedzieli przeciwko czemu będą protestować. – Przyjechaliśmy na ustawkę, ale nie wiemy czego ona dotyczy - przyznawali. Młodzi nie chcieli przyznać skąd przyjechali.


(autor zdjęć Tomasz Adamowicz)

Po kilku minutach nastolatkom rozdano flagi i transparenty, organizatorzy wytłumaczyli im także przeciwko czemu mają protestować. Poza wypełnieniem tego "zadania", nie wykazywali zainteresowania treścią przemówień prowadzących wiec Sławomira Zakrzewskiego i Jacka Mędrzyckiego. W emocjonalnym antynatowskim przemówieniu Mędrzycki tłumaczył polityków rosyjskich, m.in. Żyrinowskiego, którego wypowiedzi rzekomo są w Polsce źle rozumiane.Sławomir Zakrzewski z kolei skupił się na krytyce Kościoła katolickiego i prasy katolickiej, która według niego nie wykazuje się miłością braterską w stosunku do Rosji, wyrażał również ubolewanie, że „Polska nie ma swojego Putina”. Obaj określili wydarzenia na Ukrainie, jako „faszystowską rewolucję banderowską”.W wiecu uczestniczyli także reprezentanci czasopisma Myśl Polska, Obozu Wielkiej Polski oraz Partii Słowiańskiej. Reprezentanci tej ostatniej w rozmowie z niezależną stwierdzili, że Ukraińcy nie są narodem słowiańskim i dlatego sprzeciwiają się ich wspieraniu. – Nie interesuje mnie Polska, interesują mnie Słowianie – mówił jeden z uczestników protestu rozdający tygodnik Myśl Polska.

Zobacz relację wideo, jak naprawdę wyglądał dzisiejszy protest

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo