Amerykanie mają dowody – do malezyjskiego Boeinga strzelano z rosyjskich wyrzutni

Amerykanie są w posiadaniu dowodów, że katastrofę, do której doszło wczoraj na terenie Ukrainy, spowodowała rosyjska rakieta.

Wikimedia Commons/Vitaly V. Kuzmin
Amerykanie są w posiadaniu dowodów, że katastrofę, do której doszło wczoraj na terenie Ukrainy, spowodowała rosyjska rakieta. Jim Miklaszewski z NBC, który przebywa w Pentagonie, informuje, że amerykański system radarowy wykrył, iż to rakieta ziemia-powietrze zestrzeliła Boeinga – podaje tvn24.pl. Jak twierdzi korespondent NBC, wojskowi wiedzą nawet, z jakiej wyrzutni wystrzelono rakietę.

Władze Ukraińskie mówią, że to prorosyjscy separatyści zestrzelili samolot lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Śmierć poniosło 298 osób, jeszcze nie wszystkie są zidentyfikowane. 

ŚLEDŹ NASZĄ RELACJĘ Z UKRAINY

Amerykanie są pewni tego, że samolot Malaysia Airlines został zestrzelony przez pocisk ziemia-powietrze, bo od lutego nad granicą ukraińsko-rosyjską na wysokości ok. 40 tys. km wiszą satelity obserwujące aktywność rosyjskiej armii i separatystów – mówi cytowany przez tvn24.pl Miklaszewski. Dodaje, że satelity wykryły start rakiety i moment uderzenia w samolot.

Reporter NBC dokładnie opisuje z jakiego sprzętu został wystrzelony pocisk. Mówi – powtarzając za mundurowymi z Pentagonu, że „dokonano za pomocą pocisku rakietowego z systemu, na który "składają się cztery rakiety zamontowane na pojeździe”. Zaznacza, że rakiety te mają zasięg ponad 40 km i poruszają się z prędkością niemal 2km/s. Wynika z tego, że pocisk od startu do zderzenia z Boeingiem leciał kilka sekund.

Amerykańskie władze mają pewność, że to z tej wyrzutni wystrzelono pocisk, który strącił samolot. Nie są jednak pewne tego, czy zrobili to separatyści, czy Rosjanie. W tej chwili analitycy sprawdzają wszystkie możliwe dane, by doprowadzić do rozwiązania tej zagadki, ale fakt pozostaje faktem: to z rosyjskiej broni zestrzelono malezyjski samolot rejsowy – mówi na koniec Jim Miklaszewski.

 

 


Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo