Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Tomasz Sakiewicz
26.06.2026 09:01

Elity nasiąknęły patologiami

Patriotyzm, ruchy obywatelskie i walka o prawa narodu, a także prawa człowieka kojarzą się z czymś mocno abstrakcyjnym. Szczęśliwcy będą tak mieli przez całe życie. O patriotyzmie zaczną się uczyć się z literatury i historii. Polacy pod tym względem do szczęśliwych nie należą.

Od setek lat żadne pokolenie nie może sobie odpuścić. Brak stabilnego państwa powodował, że zawsze musieliśmy się starać. Często tylko po to, żeby przeżyć. Od ponad trzydziestu lat mamy niepodległe państwo, a jednak, jak widać, odpuścić nie można nawet na chwilę. Skutki tego odpuszczenia przez część naszych rodaków zaczynamy odczuwać na własnej skórze. Rekordowe zadłużenie państwa, upadek znaczenia kraju na arenie międzynarodowej, a wreszcie zagrożenie zdrowia i życia ludzi w wyniku bałaganu i korupcji to skutki wyborów, których dokonaliśmy trzy lata temu. To też efekt politycznego analfabetyzmu elit, dla których tanie emocje i blichtr są cenniejsze od realizacji wspólnotowego interesu. Płacimy za głupotę, egoizm i prymitywizm suflowany Polakom przez naszych zaborców i okupantów w ciągu ostatnich wieków. Elity nasiąknęły patologiami i uważają je za standard. To właśnie przez te standardy teraz cierpi wielu zwykłych ludzi.

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE