KNF wbrew rządowi. Komisja nie wydała opinii dla nowego prezesa giełdy

  

Komisja Nadzoru Finansowego zakończyła posiedzenie nie wydając decyzji ws. Pawła Tamborskiego, nowego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Bez opinii Komisji, walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW nie może powołać go na stanowisko. Oznacza to, że KNF oparł się naciskom rządu, aby Tamborski szybko został szefem giełdy.

Paweł Tamborski ostatnio pełnił funkcję wiceministra Skarbu Państwa. Ministerstwo Skarbu Państwa, aby go powołać na stanowisko prezesa giełdy, nagięło prawo – przerwało do 15 lipca walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW, choć powinno ono się zakończyć do 30 czerwca. Postąpiono tak, ponieważ Komisja Nadzoru Finansowego nie była w stanie wydać w tym terminie zgody na objęcie przez kandydata fotela prezesa giełdy.

Informację o decyzji KNF, a właściwie jej braku przekazał dziennikarz TVN BiŚ, Dominik Cierpioł.


 
Paweł Tamborski jest – choć sam temu zaprzecza – dobrym znajomym Wiaczesława Kantora, który na antenie TVP Info stwierdził wprost, że to właśnie Tamborski osobiście zaproponował mu kupno akcji polskich Azotów. Dziś Acron, spółka rosyjskiego oligarchy, zdobył już ponad 20 proc. udziałów w Grupie Azoty i dostęp do wrażliwej dokumentacji koncernu. O Janie Kulczyku mówi się, że długo nie będzie właścicielem Ciechu i akcje spółki mogą trafić do Kantora, który próbuje przejąć kontrolę nad polską chemią. Na celowniku obu biznesmenów wkrótce może się znaleźć także warszawski parkiet. Z ich punktu widzenia Tamborski jest idealnym partnerem do rozmów o kupnie akcji GPW.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl