Dymisja wiceprezydenta Warszawy. Po skandalach z udziałem Dąbrowskiego

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz przyjęła dziś dymisję Jarosława Dąbrowskiego ze stanowiska wiceprezydenta Warszawy. Wielokrotnie informowaliśmy na portalu niezalezna.pl, że Dąbrowskiemu zarzuca się liczne nieprawidłowości, m.in. fałszowanie dokumentów, także dotyczących jego narzeczonej także pracującej w urzędzie.

"Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przyjęła, złożoną 22 kwietnia, dymisję wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego. Wstępne informacje zebrane podczas prowadzonej w urzędzie dzielnicy Bemowo kontroli wskazują na możliwość działania niezgodnego ze standardami obowiązującymi w Urzędzie m.st. Warszawy" - czytamy na stronie urzędu miasta.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała również o niepowoływaniu nowego zastępcy prezydenta. Dotychczasowe obowiązki Jarosława Dąbrowskiego zostały podzielone pomiędzy pozostałych zastępców oraz sekretarza miasta. 
 
"Sytuacja jest wysoce alarmująca i wymaga natychmiastowej interwencji ze strony Radnych Dzielnicy Bemowo" - pisał niedawno w specjalnym oświadczeniu Paweł Bujski, wiceburmistrz Bemowa. Przedstawiał informacje dotyczące nepotyzmu i finansowego wykorzystania swojej pozycji przez wiceprezydenta Warszawy z Platformy Obywatelskiej, Jarosława Dąbrowskiego.
 
– Dowiedziałem się, że w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym nakazano fałszować dokumenty dotyczące zużycia paliwa służbowego samochodu, który nielegalnie eksploatował Jarosław Dąbrowski – mówił Paweł Bujski w rozmowie z portalem politykawarszawska.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,um.warszawa.pl


Wczytuję komentarze...

Kondukt dotarł do sanktuarium. Czuwanie przy trumnie premiera Olszewskiego ZDJĘCIA

/ Kancelaria Premiera

  

Kondukt z trumną z ciałem śp. premiera Jana Olszewskiego dotarł do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście. Wspólną modlitwą rozpoczęto całonocne czuwanie. Główne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godz. 11.

W kondukcie żałobnym wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

[polecam:https://niezalezna.pl/259129-ostatnie-pozegnanie-jana-olszewskiego-polacy-oddaja-czesc-wielkiemu-patriocie-zdjecia]

Trumna z ciałem Jana Olszewskiego pozostanie w sanktuarium do soboty, do godz. 10.40 - gdy nastąpi jej wyprowadzenie i przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Tam o godz. 11 zostanie odprawiona msza żałobna; między godz. 13 a 13.30 kondukt pogrzebowy przejdzie pod pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie premiera Olszewskiego pożegnają żołnierze Armii Krajowej, byli powstańcy warszawscy oraz działacze antykomunistycznej opozycji.

Następnie na lawecie wojskowej w asyście policyjnej i szwadronu reprezentacyjnego kondukt przemieści się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie spocznie były premier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl