Michnik walczy z „Gazetą Polską”

  

Atak na Strefę Wolnego Słowa trwa w najlepsze. Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Warszawie zakończy się proces wytoczony przez Adama Michnika redaktorom i wydawcy „Gazety Polskiej”.

Sprawa dotyczy tekstu Jerzego Targalskiego o aferze Rywina i roli Michnika w tej sprawie. Sąd odmówił przesłuchania w charakterze strony redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza.

- Podczas ostatniej rozprawy redaktor Sakiewicz odbywał podróż służbową do Stanów Zjednoczonych. Sąd nie chciał się zgodzić na przesłuchanie go w charakterze strony w następnym terminie – mówi mec. Sławomir Sawicki, pełnomocnik „Gazety Polskiej”.

Co ciekawe, w 2010 r. ze względu na wyjazd Adama Michnika do Rosji prowadząca sprawę sędzia Krystyna Gromek uwzględniła jego wniosek o odroczenie i rozprawa odbyła się w innym terminie.

Adam Michnik w 2005 r. wytoczył proces redaktorom i wydawcy „Gazety Polskiej” po artykule Jerzego Targalskiego pt. „Gry i zabawy Ubekistanu” opublikowanym w tygodniku. Materiał poświęcony był aferze Rywina i roli Michnika w całej sprawie. Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” poczuł się dotknięty stwierdzeniem, że miał usprawiedliwiać korupcję, „jeśli korzystali na niej komuniści”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Co warto wiedzieć o Memorial Day? Waszyngton - miejsce, które trzeba odwiedzić!

/ fot. Małgorzata Schulz/niezalezna.pl

  

W nadchodzący poniedziałek cała Ameryka będzie obchodzić (Memorial Day), święto upamiętniające tych, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. To długi weekend, podczas którego warto odwiedzić miejsca takie, jak Waszyngton. Zwiedzanie stolicy USA położonej pomiędzy stanami Maryland i Wirginia, to niewątpliwie najlepsza lekcja historii.

Główną atrakcją turystyczną Waszyngtonu obok Białego Domu, Biblioteki Kongresu, kompleksu muzeów Smithsonian jest Kapitol.

Amerykański parlament jest położony na wzgórzu Kapitol i otoczony malowniczym parkiem. Tutaj często odbywają się koncerty, wystawy oraz uroczystości z okazji obchodów świąt państwowych.

Jak podają rządowe statystki do stolicy USA rocznie przybywa około 19 milionów turystów, którzy wydają tam przynajmniej 7 bilionów dolarów. Jest to znaczący zastrzyk w budżecie miasta i pozwala władzom na utrzymanie niższych podatków w Dystrykcie Kolumbia.

Do stolicy przybywają liczne wycieczki szkolne aby tutaj uczyć dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich jak w stanach działa proces legislacyjny.

W kolejce do zwiedzania Kapitolu nieraz trzeba czekać nawet kilka godzin. Można zarejestrować się przez internet aby uniknąć kolejek. Parlament USA otwarty jest dla zwiedzających od godziny 8:30 rano do 16:30.

Waszyngton to miejsce skrajnych warunków klimatycznych, ostrych zim kiedy to temperatura spada nawet do minus 15 stopni Celsjusza i upalnych letnich miesięcy kiedy temperatury dochodzą do 38 stopni Celsjusza. W lutym siedziba kongresu była zamknięta z powodu śnieżycy przez 4 dni.
Temu regionowi nie obce są tornada. Trzy dni temu ewakuowano pracowników kongresu z powodu zagrożenia nadchodzącym tornadem, które przeszło obok Kapitolu.

Jednak statystyki pokazują, że nawet ekstremalne warunki pogodowe nie odstraszają turystów.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl