Michnik walczy z „Gazetą Polską”

  

Atak na Strefę Wolnego Słowa trwa w najlepsze. Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Warszawie zakończy się proces wytoczony przez Adama Michnika redaktorom i wydawcy „Gazety Polskiej”.

Sprawa dotyczy tekstu Jerzego Targalskiego o aferze Rywina i roli Michnika w tej sprawie. Sąd odmówił przesłuchania w charakterze strony redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza.

- Podczas ostatniej rozprawy redaktor Sakiewicz odbywał podróż służbową do Stanów Zjednoczonych. Sąd nie chciał się zgodzić na przesłuchanie go w charakterze strony w następnym terminie – mówi mec. Sławomir Sawicki, pełnomocnik „Gazety Polskiej”.

Co ciekawe, w 2010 r. ze względu na wyjazd Adama Michnika do Rosji prowadząca sprawę sędzia Krystyna Gromek uwzględniła jego wniosek o odroczenie i rozprawa odbyła się w innym terminie.

Adam Michnik w 2005 r. wytoczył proces redaktorom i wydawcy „Gazety Polskiej” po artykule Jerzego Targalskiego pt. „Gry i zabawy Ubekistanu” opublikowanym w tygodniku. Materiał poświęcony był aferze Rywina i roli Michnika w całej sprawie. Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” poczuł się dotknięty stwierdzeniem, że miał usprawiedliwiać korupcję, „jeśli korzystali na niej komuniści”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Wiceminister deklaruje wprost: "Nie będzie zgody na związki partnerskie"

Zdjęcie ilustracyjne / By Mylosz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79278502

  

"Nie będzie nigdy naszej zgody na związki partnerskie, czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne" - powiedział podczas konferencji "Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Podczas dzisiejszej konferencji organizowanej przez Fundację Mamy i Taty "Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych" wiceminister Romanowski powiedział, że "nasze pokolenie ma wyzwania, które z jednej strony dotyczą kultury, czy antykultury rozwodu, a z drugiej strony bardziej współczesne zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się ideologii LGBT".

"Jak to czasami jest określane, może nieco skrótowo, to jest mniejszość, która chce narzucić swoje poglądy"

- wskazał.

Romanowski poinformował też, że "w imieniu całego zespołu Ministerstwa Sprawiedliwości nie będzie nigdy zgody na deprawację, jaką się proponuje na przykład przez funkcjonowanie tzw. latarników. Myślę, że nie trzeba tutaj specjalnie rozwijać, że zgody na związki partnerskie, czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne tak samo nigdy nie będzie".

Tłumaczył, że jest to kwestia wartości.

"To, co proponuje ideologia LGBT to jest propozycja nowego człowieka. Jednym z haseł ostatniego paryskiego marszu równości jest to, że nie chcemy się podobać, chcemy zniszczyć, zmienić to społeczeństwo. Nie ma naszej zgody właśnie na tego typu zmiany"

- dodał.

Zwrócił się też do organizatorów konferencji, że bardzo liczy na ich pomoc i wsparcie, "abyśmy mogli wspólnie wspierać rodzinę jako podstawową najważniejszą komórkę społeczną i siłę pedagogiczną".

"W naszej ocenie wartości rzymskiej i greckiej tradycji oraz chrześcijańskiej godności człowieka, na których oparta jest nasza tradycja, kultura i społeczeństwo są systemem aksjologicznym, który chcemy bronić i o który chcemy się troszczyć"

- wyjaśnił wiceminister.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl