W związku z informacją, że CBA zawiadomiło prokuraturę o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych posła PiS Adama Hofmana polityk postanowił zawiesić swoje członkostwo w partii i klubie PiS. Hofman oświadczył, że nie chce pozwolić, aby Platforma Obywatelska mogła wykorzystywać cała sytuację do odwracania uwagi od afery korupcyjnej w administracji publicznej.

Na konferencji prasowej Adam Hofman zwrócił uwagę, że w sytuacji gdy nieprawidłowości wykazane przez CBA dotyczyły ponad 100 przetargów i wielomilionowych łapówek, najwyraźniej dla równowagi obóz władzy postanowił wykorzystać sytuację, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od tej afery i skierować ją w stronę PiS.

- Miałem kontrolowane oświadczenie majątkowe. Sprawdzano dokładnie moje konta, finanse, stan posiadania, także mojej małżonki. Raport pokontrolny nie wykazał żadnych uchybień i nieprawidłowości. Jak mówi prokurator, w wypadku tej kontroli okazało się, że jedyną rzeczą na którą CBA zwraca uwagę jest błąd podatkowy „o podatku małej wartości”, czyli błąd podatkowy i niezapłacenie podatku od pożyczki – oświadczył Adam Hofman.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zastrzegł, że cała sprawa może być używana przez obóz władzy, aby w łatwy sposób odwrócić uwagę opinii publicznej od „największej afery korupcyjnej w historii Polski”, dlatego Adam Hofman postanowił czasowo zawiesić swoje członkostwo w PiS.

- Pełniłem funkcję rzecznika w partii, która została powołana do tego, żeby takie afery zwalczać. Zdaję sobie sprawę, że mogłoby to być użyte, żeby afery nie wyjaśniać. Dlatego zawieszam swoje członkostwo w partii i klubie PiS do czasu, mam nadzieje szybkiego, wyjaśnienia przez prokuraturę – oświadczył Adam Hofman.

Zobacz oświadczenie Adama Hofmana