Krzysztof Szczerski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ: Polska celem potężnych cyberataków zza wschodniej granicy

Ambasador Krzysztof Szczerski, Stały Przedstawiciel RP przy ONZ, poinformował podczas nieformalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, że Polska była ostatnio celem znaczących cyberataków, głównie pochodzących zza wschodniej granicy. Jednocześnie wezwał do wzmocnienia norm i zasad dotyczących odpowiedzialności państw w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W ostatnich miesiącach, Polska również była celem potężnych cyberataków, których dokonano głównie zza naszej wschodniej granicy.
twitter.com/PLinUN/
W ostatnich miesiącach, Polska również była celem potężnych cyberataków, których dokonano głównie zza naszej wschodniej granicy. Od początku agresji Rosji przeciwko Ukrainie, ich intensywność znacząco wzrosła. Naszą wspólną odpowiedzialnością jest, by nie szczędzić wysiłków, aby dokładnie przypisać wszystkie te ataki i wymierzyć sprawiedliwość cyberprzestępcom.

– powiedział dyplomata podczas posiedzenia Rady zwołanego przez Albanię, która w ubiegłym roku była celem zmasowanych ataków przypisanych Iranowi.

Krzysztof Szczerski podkreślił, że ofiarami ataków była również Ukraina.

Wezwał do wzmocnienia norm i zasad wiążących państwa w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej, zarówno powstrzymujących państwa przed takimi atakami, jak i zachęcających do wzajemnej pomocy w razie wyrządzonych szkód. 

Uważamy, że tylko poprzez intensyfikację międzynarodowej współpracy w globalnym i regionalnym wymiarze, jak też przez budowanie zdolności będziemy mogli osiągnąć wystarczający poziom bezpiecznej cyberprzestrzeni.

– powiedział Szczerski.
 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

#ONZ #Krzysztof Szczerski #cyberbezpieczeństwo #wojna #Rosja #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo