Brytyjski wywiad ujawnia: Rosja musi wstrzymać ataki. Kreml czeka na wyprodukowanie pocisków

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii powołując się na najnowsze ustalenia wywiadowcze zwraca uwagę na zmianę taktyki po stronie rosyjskiej. Wskazuje na to odstęp pomiędzy kolejnymi rosyjskimi uderzeniami dalekiego zasięgu na Ukrainę. Dłuższe przerwy między następującymi po sobie atakami spowodowane są brakami amunicji. „Rosja musi teraz najpierw zgromadzić masę krytyczną nowo wyprodukowanych pocisków” – informuje brytyjski wywiad.

By Dsns.gov.ua, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116201380

W codziennej aktualizacji wywiadowczej podano, że w czwartek Rosja przeprowadziła falę co najmniej 80 uderzeń dalekiego zasięgu na ukraińską infrastrukturę krytyczną, używając do tego pocisków manewrujących, pocisków obrony powietrznej w roli pocisków ziemia-ziemia, irańskich dronów jednokierunkowych oraz niezwykle dużą liczbę hipersonicznych pocisków balistycznych odpalanych z powietrza.

Jak wskazano, była to pierwsza duża fala uderzeń dalekiego zasięgu od 16 lutego i prawdopodobnie jedna z największych od grudnia 2022 roku, a ukraińskie władze poinformowały o co najmniej 11 zabitych cywilach.

Odstęp między falami uderzeń prawdopodobnie rośnie, ponieważ Rosja musi teraz zgromadzić masę krytyczną nowo wyprodukowanych pocisków bezpośrednio z zakładów przemysłowych, zanim będzie mogła przeprowadzić wystarczająco mocne uderzenia, aby przytłoczyć ukraińską obronę powietrzną.

– ocenia brytyjski wywiad.

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #wojna #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo